Ugradnja gasa u Golf 2???

Ostale umetnosti, interesovanja, neobavezno ćaskanje...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Ugradnja gasa u Golf 2???

Post by Miron » October 12th, 2009, 9:48 pm

A sada nesto potpuno drugachije....Ljudi moji pomagajte, kao i obichno kad o nechemu nemam pojma ja se obratim onim najblizim za neke pouzdanije info...dakle oni koji me imalo znaju, siguran sam da sam to naglasio, znaju da nemam pojma o automobilimi, da jedva pravim razliku izmedju retrovizora i rezervoara (dobro malo karikiram, but u get a picture :D) i da sva kola delm na yugo, golf i mercedes :D
Anyway, devojka i ja imamo golf 2 benzinac, '84to godiste i odlucili smo da ugradim gas. Medjutim, malo raspitujuci skontao sam da je to dosta touchy tema i da se treba dobro raspitati gde to da se uradi? Please ako neko zna da neko to dobro radi, da ima neke sertifikate o kvalitetu i sl, da je cena objektivna, i u opste o chemu bi trebalo da vodim rachuna nek napishe....
Thanx people :thumbup:
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Ugradnja gasa u Golf 2???

Post by alexa » October 12th, 2009, 9:53 pm

Ne znam koga bih ti konkretno preporučio ali se slažem da trebaš da paziš. Neki majstori to odrade traljavo tako je bitno da ti to radi neko po preporuci tj neko ko je već radio nekome od tvojih bližnjih. Golf moje godište, koliko troši sada, 11-12 litara? :)
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Ugradnja gasa u Golf 2???

Post by Miron » October 12th, 2009, 9:59 pm

Ne brate verovao ili ne, 8 u gradu, 6 na otvorenom :D Hvala druze.... :chears:
User avatar
cherny013
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 361
Joined: August 11th, 2008, 8:44 pm
Moj Bubanj: Sonor, Zildjian, Paiste, Evans
Moji bendovi: Magacin, Hellior
Inspiracija: Gavin, Portnoy, Rockenfield, Phillips...
Location: Pancevo
Contact:

Re: Ugradnja gasa u Golf 2???

Post by cherny013 » October 12th, 2009, 10:22 pm

Meni su ugradili ovi ljudi, za sada sam vrlo zadovoljan:
http://www.lpgservice.net/
He has the wisdom of youth and the energy of old age...
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Ugradnja gasa u Golf 2???

Post by Miron » October 12th, 2009, 10:56 pm

Zbunjuje me sto svi ugradjuju gas za nekih 300 eura, a ja gde god da pogledam neke su vise cene tipa 600 ili 700....koliko si ti platio?
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Ugradnja gasa u Golf 2???

Post by Drobac » October 12th, 2009, 10:59 pm

Zavisi kakva ti ja razvodna grana (mislim da je razvodna u pitanju lol ). Ima neka fora, ako je metalna, onda je dosta jeftinije, nego ako je plasticna. Radio je moj jedan jako dobar drugar u takvom servisu, pa znam neke stvari.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Ugradnja gasa u Golf 2???

Post by MarcusS » October 12th, 2009, 11:39 pm

Ako ti troši koliko si rekao da troši, kontam da ti se ne isplati ugradnja.

Prodaj to dok još možeš da dobiješ neki dinar za njega (da, dinar, a ne Euro :D), pa sa parama od gasa uzmi nešto barem iznad 90og godišta, jer ako budeš čekao još malo, postaće vredan koliko i bicikl istog tog godišta. :)

Ako pak rešiš da ugradiš Gas, gledaj da odradiš negde gde si SIGURAN da ugrađuju original delove, pošto Bugarskih a i ostlaih kopija ima koliko voliš. Što jeftinije prođeš, više ti je usrano, naravno. Msm, uvek može da ti neko zbudži za male pare na divlje, a gas je ipak stvar sa kojom se ne treba zajebavati, jel.

Tako da, nađi neke ozbiljnije majstore tj firme, napravi best off, pa pitaj za cene, i pali tamo gde je najjeftinije.

Ovde imaš dosta toga o tome:

http://www.cbc.rs/forum/index.php
Spread the word! :)
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Ugradnja gasa u Golf 2???

Post by Miron » October 12th, 2009, 11:45 pm

Pazi kako sam ja skontao gasa ce da trosi nesto malo vise od benzina, a kako je gas duplo jeftiniji isplati se....za prodaju i kupovinu na zalost nisam u prilci jer trenutno sam na neplacenom zbog jebene civilne, tako da finansije su ono sto bi englezi rekli on u budget...
Zanima me koja je otprilike okvirno cena....300 E, 350, 400, 600....
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Ugradnja gasa u Golf 2???

Post by MarcusS » October 13th, 2009, 12:01 am

Miron wrote:Zanima me koja je otprilike okvirno cena....300 E, 350, 400, 600....
Kao što ti reče Drobac, msm da zavisi od tipa grane karburatora. Ne može ti niko dati cifru dok ne odeš tamo ili ne znaš nekoga ko je skoro ugradio, a ima sličan auto tvom.
Spread the word! :)
User avatar
pedja_gumeni
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1359
Joined: October 30th, 2007, 11:28 am
Moj Bubanj: Sonor, Mapex, Pearl, Zildjian, Paiste, Gibraltar
Moji bendovi: Me Gusto Bend, Ground Zero
Inspiracija: Kai Hahto
Location: Novi Sad Liman 1
Contact:

Re: Ugradnja gasa u Golf 2???

Post by pedja_gumeni » October 13th, 2009, 3:05 am

Chisto sumnjam da si na elektronsko ubrizgavanje, dakle imash karburator pretpostavljam, ugradnja gasa ne bi smela da te izadje preko 300 e, ja samo to radio na loshem mestu, ali nije da imam nekih problema...manje vishe svi ugrade nekako ok taj gas, ovo ostalo su standardni prateci problemi, koji i nisu toliko veliki....bar u mom sluchaju...
WWW.MEGUSTOBEND.COM
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Ugradnja gasa u Golf 2???

Post by Miron » November 3rd, 2009, 7:13 pm

Ljudi moji, ugradih i taj gas prosle nedelje, i mislim da od tada imam jedno 5 novih sedih dlaka u kosi...a cini mi se da ce se broj istih rapidno povecavati. Da sam pretpostavio da ce biti ovolikog karanja i zajebancije i komplikacija, ma vozio bih na zlato a ne na benzin, pogotvo sto se ispostavilo da cu mesecno ustediti oko 20 eura....Marcuse kud te ne poslusah, admin knows the best :D
Dakle neposredno po namestanju gasa, auto je jedan dan radio dobro, da bi vec sledeci poceo da zajebava...prvo se javio problem da kad stanemo na semaforu iako je kvachilo stisnuto do kraja auto se jednostavno ugasi, pa smo vozili kod lika da nam to setuje, i kad je setovao radilo je opet jedan dan pa je pocelo da pravi iste probleme. Da bi nakon dva dana skroz stao i nije mogao ni da se upali....drkali smo se tako na parkingu dva sta dok nije dosao tast i nasao na karburatoru neki sraf koji je odvrnuo...to je valjda ler-gas podeshavach i od tad je auto doziveo neverovatnu promenu i pocheo da shlajak kako treba. Dakle onaj potenciometar sto mi je ovaj majstor za gas pokazao nije imao nikakvog efekta, dok se ovo na karburatoru nije podesilo. Tako je isao super 5 dana, do subote, kad je pocela nova epizoda problema. Naime auto sad ide ok, ne gasi se, ali vise ne vuche ni blizu kako treba, i motor je konstatno apsolutno hladan....dakle vozili smo se do sremcice i ona kazaljka je stajala ispod nule, kao da je vrisnula (podsecam da je par dana ranije sve funkcionisalo savrseno)...medjutim kad smo se vracali upali smo u guzvu i ono kako smo se drndali u guzvi temp motora je porasla...znaci nije vrisula ta kazaljka. Anyway, i celu nedelju i juce motor je skroz hladan, ali uz to je poceo da onako malo trza, i trese se....ne previse ali ipak osetljivo. Takodje kad smo npr u drugoj i sad moja devojka ga testira i da mu pun gas ono, nece namerno da prebaci u trecu i on bi trebalo onako da "vristi" on se jedva chuje....danas je otisla kod majstora (ne onog za plin, nego drugog kod koga radimo servis) i on je rekao ma kao oslabio je termostat u motoru, treba da se zameni. Evo sad se vratila i malo ga vozila na benzin, i tu sve funkcionise kako treba, odmah se motor zagrejao. Ljudi stvarno ako imate nesto korisno na ovu temu da mi kazete izvolite....zanima me (pored ovog gore navedenog) da li na gasu auto ima osetno manju snagu nego na benzinu?
Svima zahvalan...Miron....
User avatar
Nele88
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 275
Joined: August 18th, 2008, 9:29 pm
Moj Bubanj: Sonor 2007,Gibraltar,Paiste i Zildjian,VicFirth

Re: Ugradnja gasa u Golf 2???

Post by Nele88 » November 3rd, 2009, 8:56 pm

I moj auto (motor) se manje greje kad se vozi na plinu, ne znam zbog cega, nisam ni pitao nikog jer nije predstavljalo problem.
A sto se snage tice, ima osetne razlike, ali se da podesiti. Malo ce vise trositi, ali ces biti zadovoljan kao ''vuce''...
Zao mi je samo sto imas toliko problema sa tim, jer ja, da kucnem u drvo :cekic: , na 101 iz 1980 nisam imao ama bas nikakvih zajebancija, samo redovan servis, i stelovanje svaka 3-4 meseca.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Ugradnja gasa u Golf 2???

Post by MarcusS » November 3rd, 2009, 11:31 pm

Profi likovi će ti reći da auto može max 10% da ima jaču snagu na benzin, u odnosu na gas, naravno, podrazumevajući da je sve u fullu podešeno.

Moj dobro ide na gas, nemam nikakvih problema, ali stvarno, na benzin cenim da ide paaa taman tu oko 10% bolje, 15. U poslednje vreme mi se dešava da dođem do recimo 90 an sat, i ni da mrdne dalje. Pustim gas, dodam, onda "krene". Ok, desilo mi se 2, 3 puta, nije da je konstantno. Mislim da je do sranje gasam jer sam poslednja dva puta sipao na drugoj pumo. Ćeka me mali servis, ulje i te zajebancije, a potom se bacam u potragu za nekim DOBRIM gas majstorom, pa ga teram da vidim šta će da bude. Možda se i potrošnja smanji, to obično bude tako. Iako i sada trošim 7.5l gasa. :D

Nego, Miron, ko ti je to zbudžio? :D
Spread the word! :)
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Ugradnja gasa u Golf 2???

Post by Miron » November 3rd, 2009, 11:38 pm

Star gas u zemunu....kao proveren lik....
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Ugradnja gasa u Golf 2???

Post by Matija » November 4th, 2009, 4:01 am

mislim da gas mozda ima nizu temperaturu sagorevanja. mozda je do toga... :blink:

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
Post Reply