Bojana

Šta vežbate, na čemu hoćete da poradite, kako vam ide, sa čime ste zadovoljni, sa čime ne...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Bojana

Post by Ghostnote » February 24th, 2014, 10:13 pm

Bojana wrote:Ono što bih volela u nekoj perspektivi to je da mogu da sviram jazz jer je to muzika koju sve više slušam...
nauči da sviraš jazz ali ga nemoj svirati ko boga te molim. :zuba: smaračka muzika (za slušanje). ali dobra je za ku*čenje
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Bojana

Post by downbeat » February 25th, 2014, 11:01 am

Ghostnote wrote::zuba: smaračka muzika (za slušanje). ali dobra je za ku*čenje
..Prekrupne riječi. Prekrupne. :)

Jazz ili kapiraš ili ne kapiraš. Naravno, nije svaki jazz dobar, ali kad ga skontaš.. uh.. bombonica.
Ja sam godinama pokušavao da ga slušam, kao to je ono "nešto posebno" i kad sam došao pred kraj dvadesetih.. samo je kliknulo. i to je to.
Kao i sa Rambo Amadeusom npr. Neka mlađa osoba, teško da će skontati njega i njegovu muziku, ali kad malo narasteš, Rambo je vrh! :)
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Bojana

Post by Woody » February 25th, 2014, 2:14 pm

Hajde da ne komentarišemo lične ukuse i preferencije po pitanju vrsta muzike, pogotovo ne nešto što se uči na akademijama... da li je klasika smaračina? Možda nekome jeste, meni je domaći pop smaračina, a to stvarno nije bitno. Sviranje i slušanje kompleksne muzike razvija muzikalnost, a jazz je izvor svega toga u modernoj muzici.
The Sea, The Sea
User avatar
Bojana
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 23
Joined: August 10th, 2012, 8:17 pm
Inspiracija: Steve Gadd,Vinnie Colaiuta, Tony Williams,Pedja Milutinović

Re: Bojana

Post by Bojana » February 25th, 2014, 8:17 pm

Slažem se sa
Hajde da ne komentarišemo lične ukuse i preferencije po pitanju vrsta muzike, pogotovo ne nešto što se uči na akademijama
Ja sam razumela da je ovo mesto gde mogu da pišem o tome kako mi ide vežbanje i šta mogu bolje, a čini mi se da ovo oko muzičkih ukusa prevazilazi ovu temu...;) Mislim mogla bih i ja da kažem svašta na tu temu ali se suzdržavam jer verujem da tim diskusijama nema kraja. Mnogo mi više znači da pokupim odavde savete vezano za sviranje nego za slušanje muzike i na njima sam vam zaista mnogo zahvalna.
:hail:

Dnevnik ipak treba da bude samo dnevnik ;)
"Let me play first, than ask me about the music"
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Bojana

Post by Woody » February 26th, 2014, 2:08 am

Bojana wrote:Mnogo mi više znači da pokupim odavde savete vezano za sviranje nego za slušanje muzike
Tako je, postoji mesto i vreme kada treba raspravljati o ukusima (zaista to mislim, uprkos staroj izreci koja tvrdi suprotno), ali ovo nije mesto za to. Dnevnik treba da se bavi nečijim ekspresijama, dilemama i zaključcima u toku razvoja. Mislim da je odlično da neko talentovan ili, u najmanju ruku, jako zagrejan i motivisan, piše i izveštava o svom razvoju od samih početaka dok se sve to događa! To je jedina vrsta rijalitija koju podržavam jer može da bude jako koristan i za onog ko piše i za nas koji čitamo. Ja bih voleo da ovde uskoro vidim npr. neke vido klipove konkretnih vežbi i stvari na kojima radiš, ako ništa drugo, bar da bi opravdala citat u potpisu :banana:
The Sea, The Sea
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Bojana

Post by downbeat » February 26th, 2014, 3:29 pm

Moj ti je savjet da skineš sebi ovu video školu.. to je popriličan mast hev u kolekciji. :)

viewtopic.php?f=34&t=4275

..još da te pitam, koliko dugo ti sviraš bubnjeve?
User avatar
Bojana
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 23
Joined: August 10th, 2012, 8:17 pm
Inspiracija: Steve Gadd,Vinnie Colaiuta, Tony Williams,Pedja Milutinović

Re: Bojana

Post by Bojana » February 26th, 2014, 11:53 pm

Ja bih voleo da ovde uskoro vidim npr. neke vido klipove konkretnih vežbi i stvari na kojima radiš, ako ništa drugo, bar da bi opravdala citat u potpisu :banana:
Ne znam da li sam shvatil na pravi način, ako si mislio da snimim sebe kako vežbam, to mi ima itekako smisla. Do sada kada sam to radila uvek mi to gledanje snimaka bude motivacija da sednem da vežbam jer nikad nisam zadovoljna i onda se nerviram... ;)

Evo bas sam juče dobila jednu novu etidu za doboš koju treba da sviram po celom setu. Baš je interesantno, kad uzmeš sve to što se inače svira samo po dobošu i rasporediš po celom setu...Radim sada na tome pa kad sklopim taj mali solo ako bude zvučalo kako treba okačiću, zašto da ne :)
Moj ti je savjet da skineš sebi ovu video školu.. to je popriličan mast hev u kolekciji. :)

viewtopic.php?f=34&t=4275

..još da te pitam, koliko dugo ti sviraš bubnjeve?
Hvala za JoJo Mayer-a, znam da je čuvena škola u pitanju, neke delove sam gledala ali sad bar znam gde ima sve na jednom mestu :)

Što se tiče sviranja, vrlo kratko...nešto više od 1,5 god, od toga godinu dana idem na časove...pogrešila sam pa sam kao mala prvo dohvatila gitaru a tek posle palice :rolleyes:
"Let me play first, than ask me about the music"
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Bojana

Post by Woody » February 27th, 2014, 2:11 am

Bojana wrote:Ne znam da li sam shvatil na pravi način, ako si mislio da snimim sebe kako vežbam, to mi ima itekako smisla.
Baš to, zašto ne iskoristiti blagodeti interneta i multimedije! Ako već pišeš o stvarima koje učiš, podeli to sa nama direktno... značiće i tebi da vidiš sa strane kako to izgleda, kao što si već rekla :)
The Sea, The Sea
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Bojana

Post by despic » February 28th, 2014, 9:49 am

vidi sto ste navalili da se devojka snimi....hahah
sto meni niko nije trazio da se snimim!? :violina: :siroma:
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Bojana

Post by Ghostnote » February 28th, 2014, 2:17 pm

pa to je fora. kao hoćemo da vidimo vežbe a u stvari hoćemo da vidimo nju lol
User avatar
Bojana
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 23
Joined: August 10th, 2012, 8:17 pm
Inspiracija: Steve Gadd,Vinnie Colaiuta, Tony Williams,Pedja Milutinović

Re: Bojana

Post by Bojana » February 28th, 2014, 9:54 pm

A da :) sećam se od pre par godina da se ovde sumnjalo u moj identitet :thumbup: :wicked:


Kao što rekoh, moj fokus ovde će biti sve što se odnosi na bubnjeve i svirku, sve ostalo izlazi van okvira ovog dnevnika....jer ovde sam :drummer:
:rolleyes:
"Let me play first, than ask me about the music"
User avatar
Bojana
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 23
Joined: August 10th, 2012, 8:17 pm
Inspiracija: Steve Gadd,Vinnie Colaiuta, Tony Williams,Pedja Milutinović

Re: Bojana

Post by Bojana » April 14th, 2014, 11:04 pm

Pozdrav svima i mom dnevniku,

vežbam ja i dalje vredno,a ono što je najnovija vest jeste da sam rešila da kupim svoj bubanj :kolce:

To je bila velika odluka, s obzirom da živim u stanu ta je opcija od početka bila bez razmatranja. Do sada sam vežbala u studiju koji mi je blizu, gde već ima jedan bubanj ali u prilično lošem stanju...elem, uspela sam da izmolim gazdu studija da držim bubanj raspakovan kod njega i da ga sklapam vikendom kad sam tamo na duže...znam da zvuči malo iracionalno ali meni je to mnogo važno, da imam svoj instrument i da učim na njemu...
Pretpostavljam da je to ogroman korak u životu svakog bubnjara, za mene je svakako iako ne planiram sebi ne znam kakvu karijeru ovo me strašno motiviše i tera da se razvijam :)

Sad sam u potrazi za svojim bubnjićem,imam stručnu pomoć oko izbora, samo čekam da iskrsne nešto baš za mene :)

Eto, jedna lepa vest da se podeli za dnevnik :thumbsup:
"Let me play first, than ask me about the music"
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Bojana

Post by Woody » April 15th, 2014, 1:52 am

Srećno! :thumbsup:
The Sea, The Sea
Post Reply