markojah

Šta vežbate, na čemu hoćete da poradite, kako vam ide, sa čime ste zadovoljni, sa čime ne...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

markojah

Post by markojah » June 13th, 2010, 3:47 pm

Manje bitno:
Rutinu vezbe i konstantnosti nemam. Radim svaki dan, ali cesto ne na istim idejama, mada ima onih koje se ponavljaju i napreduju svakim sledecim pokusajem. Elem, bubanj sviram samo na probama, sto je nekada i po mesec dana "nesedanja" za isti, al tada se razljutim, izvadim svemocni Swingstar '80 iz ormara i ne rasklapam ga 2-3 nedelje! U medjuvremenu imam u sobi sastavljena dva Vic Firth pada (12" i 6") i dva pravljena - jos jedan za ruke i jedan za noge. Tamu hp200tw nisam nabacio da vezbam vec mesecima i noge cekaju svoju odmazdu cim legne druga pedala - za nedelju-dve dana, a dotle nogama po parketu (sluzi za sve pare!) :)
Inace 6" pad nosim svugde u rancu, kao i dva para palica kako bih veci deo dana ostao polu-zagrejan. Ipak, prva svrha vucaranja ovog komada drveta presvucenog gumom je vezbanje rebound-a, upstroke-a (za sta i nije potreban pad), povremeno i one hand roll-a (sprintovi od po nekoliko munuta) itd.

Zagrevanje:
Kada prvi put u toku dana sednem za svoj practice set, prvo udarim single stroke roll na ova dva kupovna pada - ono kao blast, grind kakogod... Pritom vodim racuna o visini palice i opustenosti stiska. Na pocetku radim onu visinu i brzinu koja mi je najlaksa, pa postepeno sirim to na obe strane i u oba pogleda, isprobavajuci, ali i dalje bez akcenata, samo glasnije ili tise, ali jednako! Da napomenem, vrlo cesto pocinjem vezbe levom rukom i na svakih 4 ili 8 ubodem po jedan kick desnom nogom, kako bih sebe podsetio gde je 1 i koja ruka vodi.
Kada se ruke malo oslobode i dobiju sigurnosti, krecem sa akcentima (isto single stroke roll sa naglasenom jednom notom u taktu), takodje vrlo opusteno i sa kontrolisanom visinom palice. Takodje bih ovde napomenuo da je za to potrebno da redukujem tempo za 20-40% kako bih osetio istu opustenost prilikom egzekucije. Uvek prvo vezbam levu ruku(!), jer desnoj skoro da i ne treba zagrevanje. Prezadovoljan budem kadam shvatim da mi je leva postala superiornija, makar i na pet minuta, jer sam se jednostavno na nju i fokusirao.

More to come...

P.S.
ufffff....smorio sam sebe!
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: markojah

Post by markojah » June 23rd, 2010, 10:10 pm

Kako rekoh, nemam konstantu razvijanja ideja i vezbi, nego sve zavisi od dana, koliko vremena imam, sta mi se motalo po glavi itd...
Danas sam, u pauzama ucenja, radio vezbu koju sam prvi put video u skoli Simon Phillips-a, a tice se razdvajanja ruku od nogu i obrnuto...zasigurno je velika vecina videla i probala istu.

Osnova je single paradiddle sviran rukama i isti sviran nogama u half time-u (tj. duplo sporije) u svim dostupnim kombinacijama, a posle ista stvar samo sto ruke sviraju duplo sporije...ovaj drugi meni zadaje neke probleme, jer sam primetio da kada ga odsviram nekoliko krugova, jednostavno pogresim (koncentracija mi opadne tj. autopilot jos uvek nije spreman) :D

Dakle, gledao sam da pokrivam sve kombinacije. Osnova koju drzim su brzhi paradidlovi, i krecem sa sporijim, pa pravim pauzu sa sporijim dok i dalje drzim ove brzhe. Potom nanovo ukljucujem sporije preko ovih, samo krecuci suprotnom stranom. Nakon tog stanem, promenim stranu pocetka brzih paradidlova i ponovim ovo iznad. Ako postoji neko ko je skapirao poslednji pasus neka se nasmeje grohotom! lol
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: markojah

Post by markojah » July 12th, 2010, 2:20 pm

Protekla 3-4 dana Tommy Igoe's Great Hands a Lifetime, prva dva seta vezbi (rebound i accents) do brzina na kojima se osecam opusteno. Oduzme manje od pola sata i pritom zagreva ruke fantasticno.

Ukoliko uspem da ispostujem Tommy-ja i sebe, praktikovacu ovo svakog dana.
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
Koske
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 722
Joined: January 30th, 2008, 9:53 pm
Moj Bubanj: Pearl/ Sonor/ Zildjian/ Stunner
Moji bendovi: DoomRash
Inspiracija: Nathaniel Townsley/Aaron Comess/Simon Phillips/Wuv
Location: U svojoj sobi

Re: markojah

Post by Koske » July 14th, 2010, 12:15 am

Da li bi mogao da mi dostavis taj video nekako?
=D

Code: Select all

http://www.myspace.com/doomrash

Code: Select all

http://www.facebook.com/DoomRash#!/pages/DOOMRASH/108757879150072?ref=ts
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: markojah

Post by lolekovin1991 » July 14th, 2010, 12:18 am

Ima u download sekciji Torrent... :chears:
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: markojah

Post by markojah » July 14th, 2010, 2:27 am

ko sto Lole rece...
Danas sam propustio sve vozove...ni minut nisam uzeo palice. :smor:
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
Koske
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 722
Joined: January 30th, 2008, 9:53 pm
Moj Bubanj: Pearl/ Sonor/ Zildjian/ Stunner
Moji bendovi: DoomRash
Inspiracija: Nathaniel Townsley/Aaron Comess/Simon Phillips/Wuv
Location: U svojoj sobi

Re: markojah

Post by Koske » July 27th, 2010, 10:57 am

Pred spavanje.
=D
Trust me.. 10ak minuta neke vezbice sa kojom si upoznat ce ti prijati.
:thumbup:

lolekovin1991 wrote:Ima u download sekciji Torrent...
:smor:
Ne volim torente.

Code: Select all

http://www.myspace.com/doomrash

Code: Select all

http://www.facebook.com/DoomRash#!/pages/DOOMRASH/108757879150072?ref=ts
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: markojah

Post by lolekovin1991 » July 27th, 2010, 6:07 pm

Ne volim ni ja, al' vredi skinuti! :chears:
Post Reply