Lolekovin1991

Šta vežbate, na čemu hoćete da poradite, kako vam ide, sa čime ste zadovoljni, sa čime ne...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » June 13th, 2010, 1:34 pm

E, ja pokusavam sto vise da vezbam, ali u poslednje 2-3 nedelje nisam seo za bubanj, zbog raznih problema i priprema vezanih za fax.

Inace, pokusavam da vezbam sve po malo.

Kada vezbam duplu pedalu, ukljucim metronom npr. na 120, i vozim 16-ine 2-3 minuta, pa prebacim u osminske triole 2-3, pa vratim na 2-3 minuta u 16-ine, pa 2-3 minuta 16-inske triole. Pa postepeno povecavam tempo do granice na kojoj mogu sve da odsviram, a kada ne mogu da sviram 16-tinske triole na nekom tempu, njih izbacim, i povecavam tempo dokle god mogu da sviram 16-ine.

Za ruke, na bubnju radim vezbe sto mi je Ognjen predlozio, 3xfloor, 3xprvi tom, 3xdrugi tom, 3xdobos, i to u krug, kao i ove vezbe od sporog tempa pa do najbrzeg na kom mogu cisto da sviram.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nrl9ihGcHKg[/youtube]

Najveca greska koju se trudim da ispravim jeste to sto ne vezbam dovoljno rudimente na bubnju... Sviram rudimente na padu i razne kombinacije rudimenata i sticking-a, mnogo dobre vezbe mozete da nadjete u pdf fajlu video skole Todd Sucherman-a.

Radim knjigu Rick Latham-a, Advanced Funk Studies.

U poslednje vreme sve vise radim onu vezbu Manginija za razdvajanje udova, ne na nekim velikim brzinama, vremenom hocu... Pocecu da radim i druge vezbe za independence, jer to je ono sto isto pravi problem kontroli pri sviranju duple itd. itd.

Stvar koja meni najvise predstavlja ipak problem jeste SAMOKRITICNOST i NEZADOVOLJSTVO nakon vezbanja... To mi se ne desava uvek, ali postoje dani kada jednostavno nisam zadovoljan ni malo svojim vezbanjem i to mi unisti ceo dan, postanem nervozan i tog dana nisam ni za sta.

U poslednjih par dana na padu radim singlove, dablove(pomeram pocetne note u rolovima), sve didlove(menjajuci akcente kroz iste), ostale rolove, po neki flam i vezbe Todd Sucherman-a.
Jedna od stvari koja me muci, gusi, jeste leva ruka... Amplituda iste mi je dosta manja pri velikim brzinama od amplitude desne, i kod brzih dablova nedovoljno siroko otvaram prste, sto opet dovodi do gubitka jacine.
Samo jos da pitam, posto i u single stroke roll imam problema zbog leve ruke, na kom tempu mislite da bi bilo dobro da se predje sa koriscenja zgloba na prste? Znam da je to INDIVIDUALNA STVAR, ali opet, neka smernica moze da mi pomogne da prevazidjem probleme.
Hvala sto ste citali ovo smaranje(ako ste citali)! :chears:
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Lolekovin1991

Post by issuxx » June 13th, 2010, 3:02 pm

Sto se tvog pitanja zglob-prsti tice, probaj da gledas to ovako. Pocni polako, pa napravi finu gradaciju-polako ubrzavaj. Za pocetak bez metronoma, od jako sporog singla, sve brze i brze, dok jednostavno ne dostignes brzinu na kojij prsti postaju primarni engine. Tako ces najlakse da nadjes taj treshold i da radis na tome da tu granicu pomeris. Inace, preporucio bih da koristis kombinaciju zgloba i prstiju, radije nego samo prste, dobija se znatno glasniji signal, a veoma slicna brzina (mozda su prsti malo brzi, ali jako su tihi u odnosu na kombinaciju oba), a samim tim imas vecu dinamiku na raspolaganju, jer zglob moze glasnije da izadje, a naravno moze i da kontrolise veoma spor i tih ritam sa preciznoscu.....
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » June 13th, 2010, 3:18 pm

Radim i to, ali tu mi se opet javlja problem kod leve ruke, kontrola palice, to pokusavam da ispravim, al' ne ide bas nesto...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Lolekovin1991

Post by Drobac » June 13th, 2010, 4:05 pm

Strpljenje i samo strpljenje. Doći će vremenom i kontrola. Inače, slažem se sa Issuxx-om što se kombinacije prstiju i zglobova tiče.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » June 13th, 2010, 4:56 pm

I ja, ali bas zbog te kontrole koje nemam u levoj ruci sam poceo da radim prvo samo prste, potrebno mi je jos da ojacam prste leve ruke, ali se vidi napredak. Posle toga sam hteo da uzmem i lepo da iskombinujem zglob i prste.
Ono sto mi je najveci problem kod leve ruke, je to sto mi je amplituda kod leve manja od amplitude desne. Ispravkom toga bi trebalo sve da dodje na svoje mesto... Neke tips za popravljanje toga?
User avatar
markojah
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 495
Joined: September 1st, 2009, 2:21 am
Moj Bubanj: Tama, Sabian, Pearl
Moji bendovi: Zion Crew, Cover Up
Inspiracija: each and every one

Re: Lolekovin1991

Post by markojah » June 13th, 2010, 5:38 pm

Dobro si zakljucio to sa prstima, jer naposletku oni su 95% kontakta sa palicom.

Moja preporuka je upstroke, na sledeci nacin.
Dakle, leva ruka, german grip: pocetni polozaj - palica je inch ili dva iznada pada (dobosa). Pokret je udarac u prazno (odakle bi trebao da krece akcenat u german gripu), i vracanje u pocetni polozaj iznad plastike...dakle, bez realnog udarca, samo zamisliti da postoji kada je palica u 90 stepeni polozaju. Znaci, kao da udaras pad koji ti se nalazi pored levog ramena.
Uradis tako par puta, pa onda isto to samo "slow motion". Kada se radi sporo ruka u pocetku podrhtava (bar je meni tako bilo), jer je nenaviknuta na konkretnu akciju.
Ovo sam ja radio (i radim) na vise nacina: ispaljivanje hiTca (sa pauzom do sledeceg), kontinualan pokret (kao tapkanje lopte)...kombinacije prstiju i zglobova, i svakako razlicite amplitude.
...Aj pa javi ako pomogne! :)
Jedina vrlina kojom se covek ne moze pohvaliti jeste skromnost. Kad bi se njome pohvalio, vise ne bi bio skroman.
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Lolekovin1991

Post by Loshme » June 13th, 2010, 5:41 pm

gary chafee je napisao po meni najbolju metodu za nabijanje single stroke roll-a.

rezultuje:
-kontroli
-izdrzljivosti (endurance (lakse mi je da koristim engleske termine))
-brzini

pocinje se na tempu 80 i preporuceno je da se dodje do kraja i nazad bez stajanja.

vezba:

cetiri grupe sesnaestina po cetiri sesnaestine, sa tim sto se zadnja sesnaestina iz zadnje grupe deli na dve tridesetdvojke (ako ne znate, u jednu sesnaestinu idu dve dve tridesetdvojke) i jedan taj ciklus se ponavlja cetiri puta, pa se onda ona treca sesnaestina iz zadnje grupe sesnaestina deli na tridesetdvojke. kraj vezbe je kada se sve sesnaestine pretvore u tridesetdvojke, e onda idete suprotno.

ispisacu vezbu:
o=sesnaestina
0=tridesetdvojka

oooo oooo oooo ooo00 ----> 4x
oooo oooo oooo oo0000 ----> 4x
oooo oooo oooo o000000 ----> 4x
oooo oooo oooo 00000000 ----> 4x

kada sve budu tridesetdvojke onda ide suprotno

o000000 00000000 00000000 4x
oo0000 00000000 00000000 4x
ooo00 00000000 00000000 4x

i tako se vratite na pocetak, ali bez stajanja. :) ako niste skapirali (posto generalno lose objasnjavam stvari) pokusacu jos jednom

edit: stiking je UVEK desna-leva
ako hocete (mozete(:- vezbu pocinjati i desnom i levom rukom
- raditi i tiho i glasno
Last edited by Loshme on June 13th, 2010, 6:22 pm, edited 1 time in total.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » June 13th, 2010, 5:54 pm

Malo o su osmine, 1 ili 2 udarca? A veloko O su 16-ine, jedno slovo oznacava isto 1 ili 2 udarca? Tako ispada da vezba ima 4 takta od 4/4, tako?

@Markojah

Radicu, pa cemo videti rezutate. :chears:
User avatar
Loshme
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2250
Joined: October 22nd, 2007, 9:52 pm
Moj Bubanj: tama, meazzi, zildjian, istanbul, bosphorus
Inspiracija: vinnie colaiuta, gavin harrison
Location: sid/novi sad

Re: Lolekovin1991

Post by Loshme » June 13th, 2010, 6:20 pm

napravih kardinalnu gresku. :D cekaj da editujem

takt je 4/4 :)
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » June 14th, 2010, 10:56 pm

Danas sam vezbao upstroke oko 5 minuta.
Posle sam uzeo da radim na sporom tempu dablove, trudio sam se da imam sto vecu amplitudu i da sto vise rasirim prste leve ruke pri drugom udarcu, koji sam hteo sto jace da akcentujem.
Posle sam radio singlove, prvo sam vezbao na sporijem tempu zajednicku upotrebu zglob-prsti, a posle samo prsti...
Radio sam one Rodijeve vezbe, 2min x4, 2min x8, 2min x12, 2min x16 udaraca po ruci, a izmedju svake te promene sviram 4 takta od 4/4 rolove, i na kraju, posle 2min x16 sviram rolove koliko mogu, ali uglavnom nije mnogo, jer su ruke preforsirane.

Imam i neku zanimljivu foru sto sam poceo da radim za singlove. Pustite nesto sto ima duplu pedalu tipa Fear Factory - Powershifter i rukama peglade onaj prvi deo sto Hoglan pegla duplom, solidna vezbica.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » July 7th, 2010, 2:24 am

Radio danas par gospel prelaza, malo Advanced Funk Studies od Rick Latham-a...
Radio sam malo dablove kao Mike Johnston workout, samo malo krace...30 sec pad, 30 sec novine, 30 sec pad, 30 sec novine...
Posto dugo nisam vezbao za bubnjem imam malo problema sa koordinacijom ruku i nogu, a i noge malo brljave kada sviram duplu iako nisu velike brzine, moram malo vise time da se pozabavim...
Radio sam danas i Manginijevu vezbu za odvajanje ruku i nogu...
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » July 14th, 2010, 2:37 am

Pored nekih gospel zajebancija, danas sam svirao uz muziku, uz lakse pesme, da bih malo vezbao tempo...
Svirao sam uz:

Hold The Line
Kingdom Of Desire
The Final Countdown
Is This Love
Kada Padne Noc
Gde Si U Ovom Glupom Hotelu
Zbunjena

Moram sto pre da pocnem da sto redovnije vezbam duplu, a moj je problem sto se opterecujem brzinom, iako znam da to nije bitno, jer ce vremenom doci...
Pokusavam da sto vise obracam paznju na kontrolu pedale, da ne prilepljujem biter uz plastiku itd.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » July 23rd, 2010, 2:37 pm

Danas sam radio malo rudimente na bubnju...nisam zadovoljan, leva ruka me dosta koci, radio sam nekih 45-60 minuta i lagano sam gubio volju da vezbam, ubise me to... Moram da nadjem nekog profesora sto pre da malo poradim sa njim sto se tehnike ruku tice...

Pored ovoga, radio sam i neke gospel fore od Aaron Spears-a.
User avatar
Koske
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 722
Joined: January 30th, 2008, 9:53 pm
Moj Bubanj: Pearl/ Sonor/ Zildjian/ Stunner
Moji bendovi: DoomRash
Inspiracija: Nathaniel Townsley/Aaron Comess/Simon Phillips/Wuv
Location: U svojoj sobi

Re: Lolekovin1991

Post by Koske » July 24th, 2010, 12:37 am

lolekovin1991 wrote:Pokusavam da sto vise obracam paznju na kontrolu pedale, da ne prilepljujem biter uz plastiku itd.
To je prilichno redovna pojava i po meni normalna. Znam za dosta ljudi koji se trude da batove drze odvojeno od koze, ali tako im se noga zamara ( tj. listovi ). Ja sam, tek posle 2, skoro 3 godine instinktivno poceo da odvajam noge/batove od koze.
Resenje ovog problema jeste da malkice ( bukvalno 1cm ) podignes visinu sedenja. Eventualno da se malo udaljish iz bubnja, tako da ti noge ( stopala, podkolenice, nadkolenice ) budu u prijatnom polozaju. ( On ce sam da proizvede odvajanje batova od koze ).

Code: Select all

http://www.myspace.com/doomrash

Code: Select all

http://www.facebook.com/DoomRash#!/pages/DOOMRASH/108757879150072?ref=ts
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Lolekovin1991

Post by lolekovin1991 » July 24th, 2010, 12:55 am

Probacu sve to... Danas su me ubili rudimenti u pojam, tj. leva ruka, skroz.
Post Reply