Da li vežbate?

Anegdote i doživljaji sa svirki, priče o bendovima, sadašnjim, budućim projektima kao i sve ostale drums/drummers related teme

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Da li vežbate?

Post by Woody » April 2nd, 2020, 9:57 am

Otkako je krenula ova virusna blokada, nemam uslova za vežbanje i baš mi fali. Doduše vežbam ponekad na padu, ali to nije neka zamena, pogotovo na duže vreme.

Da li imate uslova, pošto sad ima vremena napretek i koliko koristite ove (ne)prilike?
The Sea, The Sea
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Da li vežbate?

Post by lolekovin1991 » April 6th, 2020, 3:11 pm

Posto sam se sklonio iz BG-a dok traje ovo sranje sa virusom, poneo sam bubanj sa sobom, tako da dnevno vezbam izmedju 3 i 5 sati.
Vremena i motivacije ne manjka, tako da koristim ovo vreme za vezbanje s obzirom na to da u BG-u nemam toliko vremena za to, a bas mi fali i potrebno mi je.

Sto se tice materijala za vezbanje, podelio sam sve na nekoliko oblasti od kojih neke pokrivaju vise segmenata sviranja (tehnika, dinamika, pokretljivost na bubnju, groove, dupla pedala...)

Trenutno radim Jost Nickel's Groove Book, danas pocinjem drugu nedelju Todd Suchermanovog Rock Masterclass-a.
Vezbe za tehniku ruku/nogu radim iz Stick Control, Accents & Rebounds, kao sa pojedinih sajtova (Drumeo Edge, Jp Bouvet, Louie Palmer...)

Imao sam problem da odaberem sta i kako cu da vezbam s obzirom na dostupnost vezbi, knjiga, DVD skola... vise od mesec dana sam birao sta cu i napokon sam napravio listu stvari kojih ima dosta, ali taman da stignem sve da radim.

Pocevsi sa vezbama pre nedelju i po dana, sve vezbam jako sporo. Vezbe pocinjem na 55bpm, bez obzira na to da li su ispisane u osminama, triolama ili sesnaestinama. Podesim metronom na 55bpm, odredim broj taktova (16-32), nakon cega se tempo automatski dize za 1 bpm za isti broj taktova. Sledeceg dana kada radim iste vezbe, tempo podizem za 1 ili 2bpm, u zavisnosti od toga sa kojim trajanjem nota baratam u vezbi.

Jedino duplu pedalu vezbam na najnizem tempu 70 bpm.
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Da li vežbate?

Post by Woody » April 7th, 2020, 5:31 pm

Bravo i blago tebi! :) Mogao bi da to dokumentuješ u bubnjarskim dnevnicima?

http://www.bubnjari.com/viewforum.php?f=46
The Sea, The Sea
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Da li vežbate?

Post by lolekovin1991 » April 8th, 2020, 2:58 am

Pokusacu ovih dana da nadjem vremena pa lepo da ispisem sve, s obzirom na to da se pored vezbanja bubnja i okopava basta :D
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Da li vežbate?

Post by Goatbeard » April 8th, 2020, 6:15 pm

Zdravo svima!

Nadam se da ste dobrog zdravlja, to je najbitnije. :thumbsup:

Moj bubanj nisam video od jula, kad sam ga dao ortaku na korišćenje, a poslednji put sam čukao
negde u januaru, kod drugog ortaka.
Imam konge (od trećeg ortaka :D ) u sobi, ali trenutno samo skupljaju prašinu, nikako da započnemo druženje.

@Woody Da, pad mu dođe kao kilava zamena. mene drži 15-ak minuta i onda pređem na jastuke i krevet. :D
@lolekovin1991 Samo napred, uz bubanj i motiku iz ove frke izlaziš napucan, po svim merilima. :drummer: :seljak:

Živeli!
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Da li vežbate?

Post by Goatbeard » October 24th, 2020, 1:42 pm

Narode, baš smo se olenjili na forumu, do besmisla. :/

Kako podnosite sva ova sranja s koronom, jeste mi živo i zdravo?
Meni mnoooogo nedostaju certi i svirka uopšte.
Ne sviram već godinu i jače, ali to nekako i potiskujem jer imam dosta obaveza, ali koncerti... :sad:
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Da li vežbate?

Post by Dr.Killdrum » October 25th, 2020, 8:16 pm

Goatbeard wrote:
October 24th, 2020, 1:42 pm
Narode, baš smo se olenjili na forumu, do besmisla. :/

Kako podnosite sva ova sranja s koronom, jeste mi živo i zdravo?
Meni mnoooogo nedostaju certi i svirka uopšte.
Ne sviram već godinu i jače, ali to nekako i potiskujem jer imam dosta obaveza, ali koncerti... :sad:
Evo ja se ulogovah posle 9 godina - bar na osnovu datuma zadnjeg posta ovde. I ne mogu da se nacudim koliki sam retard bio nekad citajuci iste, da ne pricam sto bi si odvalio samarcinu za neke, uopste ne mogu da zamislim da sam to nekad bio ja (Iskreno se nadam da nisam nekoga uvredio ovde, i zaista se izvinjavam svima koje jesam).

Uglavnom setio sam se ovog foruma par puta iako sam bubnjeve prestao odavno da sviram, cini mi se bas pre ~8 godina, mada odlucih da pocnem ponovo od prosle godine. Videh da je forum "zamro" kao i vecina underground foruma i scene kod nas (mada i ne krecem se nesto medju istim ljudima kao ranije da bih bio u toku, tako da verovarno gresim dosta), pa bas i nisam bio nesto za to da postujem ovde.

Uglavnom dosta o off-topic-u. Sto se tice korone kod mene isto i pre i sad za vreme korone, kuca poso poso kuca. Kao sto napisah prosle godine odlucih da se vratim bubnjevima, s obzirom da konacno imam dobro placen posao pa mogu da si priustim neke stvari koje nikad nisam mogao, pa tako da sad vezbam kad imam vremena i iskreno isto tako nedostaju mi svirke i generalno sviranje sa ljudima. I sad ovo sranje sa koronom tako da sviranja sa nekim nece biti bar do sledece godine koliko mi se cini, pogotovo sto nas zatezu (epski) na poslu oko korone, a bas se dogovorih sa par prijatelja da jam-ujemo u obliznjem kaficu.
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Da li vežbate?

Post by Goatbeard » October 30th, 2020, 7:26 pm

E, to je lepo čuti, da opet uspostavljaš ravnotežu. :thumbup:
Iskreno, meni je doskora prijalo bekstvo od svega, ali već mesečak dana nemam mira; svira mi se i to ti je. :)
Srećom, imam dva drugara koji aktivno vežbaju, jedan je početnik, pa svratim povremeno do njega,
posavetujem koliko mogu i čuknem po koji takt.
Čim prođe ova napast od virusa moram krpiti lovu i kupovati jedno po jedno.
Makar će mi mozak biti na mestu. :D
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Da li vežbate?

Post by Woody » November 1st, 2020, 10:27 pm

Meni je drago da nisam jedini koji svrati ovde ponekad! Fejs nemam skoro deceniju, ostale instagrame i tvitere ostavljam influenserima, većina virtuelnog druženja mi se svodi na dva-tri foruma pa mi je baš bilo žao što je ovaj utihnuo... Aj, možda opet nešto profercera ovde, kad već nemamo gde da ljudima zvanično skačemo po ušima, bar da se dopisujemo :P
The Sea, The Sea
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Da li vežbate?

Post by Goatbeard » November 1st, 2020, 11:48 pm

Hola, Woody! :drummer:
Ma kakav FB i ostali bakrači, samo UG fazoni. :headbang:
Imamo ovaj podforum za off
ali nema zvanične offtopic teme, a čini mi se da je nekad bila tu.
Godine... unsure
Predlažem da tamo otvorimo prigodnu temu; splačinjara ili nešto slično,
pa da trpamo off dok nam @MarcusS ili @Niki67 ne odvale permaban. :P
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
Dr.Killdrum
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 334
Joined: September 3rd, 2009, 8:00 pm
Moj Bubanj: Mapex, Paiste, Roland, OnTrigger

Re: Da li vežbate?

Post by Dr.Killdrum » November 2nd, 2020, 12:18 pm

Goatbeard wrote:
October 30th, 2020, 7:26 pm
Čim prođe ova napast od virusa moram krpiti lovu i kupovati jedno po jedno.
Makar će mi mozak biti na mestu. :D
Ja sam vala od prosle godine krenuo, i deo po deo, prvo osnove za probe i svirke, pa onda ostatak, i evo sad sve nakupih. Ima naravno jos sitnica koje zelim, i voleo bih da su cinele B20, a ne B8, ali morace da saceka. Kao neko ko je 99% proveo svirajuci na Brass cinelama u svom zlatnom dobu, i B8 su dobre xD
The greatest battles are won not by the strength of arm,but the strength of will.
User avatar
DjoleObr
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 382
Joined: August 23rd, 2010, 11:54 pm
Moj Bubanj: Premier APK, Paiste, Anatolian, Symrna, Stagg
Moji bendovi: Citizen X
Inspiracija: Kerim,Lopez,Harrison
Location: Obrenovac

Re: Da li vežbate?

Post by DjoleObr » December 15th, 2020, 12:00 am

Evo i mene, setih se danas foruma :D

Seo za bubanj nisam 3 nedelje, od snimanja EP-a sa novim bendom. Bio sam 10 sati u sobi, zgadio mi se bubanj, malo sad detoksikacija, dok ostali snimaju i muke muce. :D

Eto toliko, nadam se da ste svi dobro. :)

Code: Select all

https://www.youtube.com/user/DjoleObr/videos
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Da li vežbate?

Post by Woody » December 20th, 2020, 10:25 pm

Samo jako! Koji bend, šta se svira?
The Sea, The Sea
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Da li vežbate?

Post by Niki67 » December 31st, 2020, 9:21 pm

Goatbeard wrote:
November 1st, 2020, 11:48 pm

pa da trpamo off dok nam @MarcusS ili @Niki67 ne odvale permaban. :P
Samo "Trpajte" nema greske....i samo vezbajte...drago mi je da ste tu.
lolekovin1991
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2884
Joined: May 14th, 2009, 1:28 am
Inspiracija: ...

Re: Da li vežbate?

Post by lolekovin1991 » January 12th, 2021, 5:04 pm

Ćao, ljudi!
Vežba se jedino na practice padovima, ali redovno. Pad za noge i dva gore za ruke i udri.
Na bubnju sam mogao da vežbam samo u vreme karantina (april-maj) i tad sam vežbao i svirao po ceo dan.
Nakon toga diskurs hernija, mesec dana prikovan za krevet, terapije... posle toga kao da ništa pre toga nisam vežbao. :D

@Woody, kako je? Valjda će se uskoro unormaliti sve ovo, pa da svratiš kod Joce i nas u Bitef da se družimo. Jesi li negde na forumu pisao o brodu, tvojim iskustvima i ostalim stvarima vezanim za odlazak tamo? Dosta sam razmišljao o tome u poslednje vreme, a nekoliko ekipa me je zvalo da idem sa njima, što do sada nisam prihvatao (jednom jesam, SVA SREĆA pa je ta priča pukla pre nego što smo otišli na brod).
Post Reply