Teorije zavere, UFO's & Paranormalno

Ostale umetnosti, interesovanja, neobavezno ćaskanje...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
trbica
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 233
Joined: April 13th, 2008, 5:59 pm
Location: Beograd

Re: Zeitgeist - komentari

Post by trbica » February 15th, 2011, 10:04 am

OBAVEZNO POGLEDAJTE :blink:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cEJw14NLzaM[/youtube]
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Zeitgeist - komentari

Post by MarcusS » February 15th, 2011, 12:16 pm

Miron wrote:Ne slazem se!!! Mislim da su ljudi ti koji "kvare" religiju...svako ucenje kada se shvati bukvalno i drasticno dovodi od krvoprolica...ali da ne sirimo raspravu na ovu temu. Nikada ne mogu da okrivim nesto tako virtuelno kao sto je ideja jer ipak su ljudi ti koji prihvataju svakakve nebuloze zdravo za gotovo i traze odgvor na svoju fobicnost u unistenju njima razlicitih. I dok god je religija ideja ona je zdrava, kad se ljudi domognu iste problemi nastaju jer se sve na kraju svodi na novac i moc.
p.s sustina vere kao sto sama rec kaze jeste vera...verovati u nesto bez neposrednih dokaza da to postoji. No opet svako od nas ima izbor da veruje ili ne veruje, i mislim da je najgluplje moguce resenje vrednovati ljude po tome...prosto za mene je to intimno pitanje svakog od nas, i ne vidim zasto bi neko bio losiji ili bolji ko veruje ili ne veruje...
Problem je što po mom mišljenju ta ideja nije uvedena radi opšteg dobra, već je namerno nametnuta radi kontrolisanja masa, danas samo možemo da konstatujemo koliko su dobar posao uradili.
p.s sustina vere kao sto sama rec kaze jeste vera...verovati u nesto bez neposrednih dokaza da to postoji
Ako izuzmeš ovako samo ovu reč iz tvog posta, ne deluje ti nekako... Nelogično? Zašto bi verovao u nešto zašta ne postoje nikakvi dokazi da to postoji? Zato što je neko rekao da treba? Zato što ljudi imaju potrebu da veruju u nešto?

Slažem se da ljudi kvare samu ideju religije, ali problem je što je najviše kvare, i najviše su je kvarili oni koji su ih nametnuli i koji su najuže vezani za nju. Pogledaj samo Vatikan, to je jedno od najvećih zala koje postoji i ikad je postojalo, a prestonica je jedne religije.

Samo postojanje velikog broja religija imajući u vidu ono u uvodu prvog zeitgeista - način na koji su nastale, zasnovane na jednoj te istoj /ne/modifikovanoj priči - meni je najočigledniji razlog da su sve do jedne fake. Pored njih dosta, naravno.
Spread the word! :)
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Zeitgeist - komentari

Post by Miron » February 15th, 2011, 12:39 pm

Dobra ideja u rukama losih ljudi postaje losa ideja...ne mozemo kriviti ideju jer su ljudi losi, a mase glupe...evo danas imas informacije koje samo sto iz frizidera ne iskacu, dakle nema vise izgovora lako je manipulisati. Ako si zaintersovan potrebno je par sati da procitas i crno i belo na neku temu i izvuces neki svoj zdravorazumski zakljucak. Da li to ist menja??? Naravno da ne. Jer ljudi u osnovi traze jednostavnost i mnogo je lakse ugasiti sopstveni mozak i prepustiti se stihijskom imbecilizmu.
Zasto verovati u nesto sto ne postoji? HM....zanima me kako ti dokazujes postojanje necega? Kroz materijalnu egzistenciju? Ili? Voleo bih da vidim kako neko onda dokazuje postojanje ljubavi, srece ili bilo koje ne materijalne stvari koja postoji ali je "ne vidimo". Call me crazy, ali ja svaki dan oko sebe vidim postojanje istog, sto moju veru dosta olaksava. I naravno sad se mozemo upustiti u teo-filozofsku raspravu o tome zasto postoje bolesti ratovi i sl. al mislim da ni kao bilioni ljudi pre nas necemo daleko dogurati na tu temu. Meni je samo muka sto ljudi krive Boga, ili kako god, za ono sto ljudi rade...ljudi su nesavrseni deo evolutivnog meanizma i to je izgleda tesko prihvatiti. Kao kad izadjes na ispit i kazes ma sve sam znao a oborio me je mamu mu jebem. Uvek je lakse krivicu prebaciti na nekog drugog...tesko je istinski pogledati sebe i shvatiti i prihvatiti svoje greske. Veruj mi i ja se najezim kad vidim ove morone iz obraza kako se loze zacasni krst i te fore...a da su samo jednom procitali novi zavet videli bi da na pitanje dali jevreji treba da dizu ustanak protiv rimljana Isus odgovara kako to nije pravi put i kako treba da veruju u to da ih "sa one strane" ceka nesto bolje....Meni nije jasno kako neko iz tako meni ocigledne recenice ne izvuce sustinsku vrednost vere ili hriscanstva...ali eto ima nas raznih pretpostavljam. Ne mogu zbog nekolicine retarda da nipodastavam jednu zdravu ideju!!!
User avatar
Cheloo
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 327
Joined: January 10th, 2009, 12:28 am

Re: Zeitgeist - komentari

Post by Cheloo » February 15th, 2011, 2:26 pm

mislim da se ideja javlja u nama samima, te da je cela ta prica sa bicem,verom i razumom ustvari vrlo jasna i jednostavna. bice je ono sustinsko u nama koje ne moze i ne treba biti zaprljano ni mislima ni emocijama.
Last edited by Cheloo on March 18th, 2012, 11:34 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Zeitgeist - komentari

Post by Matija » February 15th, 2011, 2:46 pm

amin za mirona i cheloo-a.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Zeitgeist - komentari

Post by MarcusS » February 15th, 2011, 4:13 pm

Miron wrote:Dobra ideja u rukama losih ljudi postaje losa ideja...ne mozemo kriviti ideju jer su ljudi losi, a mase glupe...evo danas imas informacije koje samo sto iz frizidera ne iskacu, dakle nema vise izgovora lako je manipulisati. Ako si zaintersovan potrebno je par sati da procitas i crno i belo na neku temu i izvuces neki svoj zdravorazumski zakljucak. Da li to ist menja??? Naravno da ne. Jer ljudi u osnovi traze jednostavnost i mnogo je lakse ugasiti sopstveni mozak i prepustiti se stihijskom imbecilizmu.
Meni i nije dobra ideja religiski koncept da se sve svodi na uterivanju straha ljudima od svevišnjeg i osuđivanje na večnu vatru pakla u slučaju da "nisi dobar". Pitanje je da li je sama ideja izmišljena zbog nje same, ili radi ostvarivanja nekih drugih interesa o kojima sam već govorio. Što se mene tiče, uslov prepuštanju tom konceptu je ugašen mozak pre nego bilo čemu drugom.

Jedno je vera u nešto, drugo je prepuštanje religiskim propovedima kao takvima i jasno podržavanje određenih religiskih pravaca što po defaultu znači priznavanje svega što te religije propovedaju, za šta su se borile vekovima na mnogo prljav način, danas takođe, samo dosta emancipovanije. Ako je neko Hrišćanin kontam da je normalno i da veruje u napisano u bibliji npr, i kreacionističku teoriju o nastanku čoveka, i u još dosta toga. Dakle, ja govorim o tome i takvima, ne o nekome ko veruje u nešto više, iznad, karmu i sl što mi je mnogo razumnije nego jedan po meni barem jako očigledna "nameštaljka", da budem banalan.
Zasto verovati u nesto sto ne postoji? HM....zanima me kako ti dokazujes postojanje necega? Kroz materijalnu egzistenciju? Ili? Voleo bih da vidim kako neko onda dokazuje postojanje ljubavi, srece ili bilo koje ne materijalne stvari koja postoji ali je "ne vidimo".


Dokaz može biti bilo šta, što se tiče ljubavi, tu barem dokazi nisu potrebni, u pitanju je emocija koju jasno osetiš i vrlo dobro znaš šta je. Isto važi za sreću, valjda znaš kada si srećan, tužan, naravno da nije samo materijalno dokazivo, ako to pokušavaš da imputiraš, niti bilo ko normalan to može da kaže.

Više govorim o fiktivnim stvarima za koje se fakat uzima da postoje, kao što je bog npr. Sad, i tu vernici tumače to na svoje načine "pa ne misim ja da neko stoji gore na nebu i radi to i to", što opet nije dovoljno jer biblija jasno govori šta je bog i šta je sve uradio (između ostalog, za samo 7 dana).
Meni je samo muka sto ljudi krive Boga, ili kako god, za ono sto ljudi rade...
Boga ja ne krivim za ništa, jer mislim da ne postoji. Pod uslovom da postoji, i da je allmighty kao što će ti reći svaki sveštenik, onda bi mu eventualno zamerio što u nekim momentima istorije nije sprečio neke stvari. A opet, ljudi mu se mole kao da ima moć i kontrolu nad događanjima u njihovim životima i na krupnom planu, no jasno je i da ako ima, poprilično je selektivan i nerazumljiv.

Ponavljam, slažem se, Hrišćanstvo i ostale vere su u suštini zaista nešto plemenito i dobro. Ali sa obzirom na uticaj religija sveštenstva i crkava na običan populi, prosto da se čovek ne zapita kako ovliko sranja u svetu. Gde su svi ti vernici kada treba da NE ukradu, NE karaju tuđe žene, NE budu alavi i podmitljivi, i tako dalje. Ovde je bitno samo da imaš brojanicu i krstaču oko vrata, još ako je zlatna - super ono suštinsko je u drugom planu. Mislim da je poslednji pošten sveštenik bio Partijjarh Pavle koji je u potpunosti živeo Hrišćanstvo, ali sa čudima modernog sveta, sve je otišlo bestraga, tako i crveni poglavari, Srbija je najbolji primer. Kada moralu treba da te uče pedofili, više politički aktivisti nego popovi, onda je to već problem.

A ako su to oni koji toj ideji treba da su najbliži i da čine sponu svevišnjeg sa običnim smrtnicima, onda je očigledno i sama ideja u problemu. Oni koji treba da je šire nisu toga vredni, a i ljudi su jako licemerni u svom odazivu Bogu selektujući primenu njegovih zapovesti po svom nekom nahođenju.
Spread the word! :)
User avatar
dzapoemir
Dobošar
Dobošar
Posts: 116
Joined: December 9th, 2010, 3:12 pm
Moj Bubanj: amati
Moji bendovi: drifter dogs, cutapotato
Inspiracija: nicko mcbrain

Re: Zeitgeist - komentari

Post by dzapoemir » February 16th, 2011, 12:21 am

A brate ne moraš bit ekstrem pa samo iz dzamije u kucu il iz crkve u kucu pa solit ljudima pamet ne valja ti to il to. Za mene ti to dodje ko i bon-ton ima pravila za koja znaš i bez vjere šta je u redu šta nije. Uglavnom nećeš nać ništa loše il viška ni u jednoj knjizi. A sad što smo mi ovakvi kakvi smo to ti ga je druga priča.
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Zeitgeist - komentari

Post by MarcusS » February 16th, 2011, 4:01 am

dzapoemir wrote:Za mene ti to dodje ko i bon-ton ima pravila za koja znaš i bez vjere šta je u redu šta nije.
Upravo tako.
Spread the word! :)
zikobongos
Dobošar
Dobošar
Posts: 131
Joined: July 26th, 2008, 8:02 pm

Re: Zeitgeist - komentari

Post by zikobongos » September 8th, 2011, 2:03 pm

User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Teorije zavere, UFO's, i sl...

Post by MarcusS » May 4th, 2013, 6:44 pm

Da oživimo malo i ovu temu, uvek ima zanimljivog štiva.. :)

Poslednja od teorija zavere kaže nam da su napadi u Bostonu bili poput 9/11, self made. Dešavaa su se i veća sranja u prošlosti zarad ljudima nerazumljivih interesa...
20.4.2012. - Boston -- Glen Beck tvrdi da ima dokaze kako je Bostonsku eksploziju izazvala američka vlada. Obama je ucjenjen da do ponedjeljka prizna ili će cijeloj naciji pokazati dokaze.....

http://www.balkan-express.org/index.php ... aze-naciji

Ucjena Obame - priznaj da si sam organizirao bostonske eksplozije ili u ponedjeljak pokazujemo dokaze naciji



20.4.2012. - Boston -- Glen Beck tvrdi da ima dokaze kako je Bostonsku eksploziju izazvala američka vlada. Obama je ucjenjen da do ponedjeljka prizna ili će cijeloj naciji pokazati dokaze.....
Ono što sad već svi znaju, jest da je američka policija potpuno ignorirala prisustvo članova privatne vojske Blackwater (koja i inače obavlja najprljavije poslove po svijetu i ostaje nakon što se američka vojska povuče..), odnosno njihova extremnog tima The Craft, koji su snimljeni na poprištu eksplozije sa naprtnjačama. Lako se mogu prepoznati po specifičnoj oker uniformi i grbu...

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image



Ovo je poslano na net neposredno nakon bombe i objašnjava sve. Čovjek koji je to tada napisao nije mogao znati činjenice koje se tek sada prezentiraju javnosti... Sve je upravo kako je ovdje opisano:

Image

Image
Image

Zanimljivo je da su osumnjičeni oni koji su nosili sivi i bijeli rusak, a The Craft sa crnim nisu.... jer rusak koji je explodirao bio je crn
Image
Image
Image
Image
Image
Član The Crafta bio je i poznati SEAL snajperist Chris Kyle (pobio najviše Iračana ili tako nešto), kojeg je, navodno ubio jedan od njegovih kolega, ali cijeli slučaj i dalje je misterija --- Bostonske eksplozije ponovno otvaraju i ovaj slučaj...
Spread the word! :)
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Teorije zavere, UFO's & Paranormalno

Post by downbeat » May 4th, 2013, 8:51 pm

Ma ono, kontam da je vec svima jasno od samog pocetka da americka vlada stoji kako iza toga, tako iza svega. cim sam cuo vijest, odmah sam rekao: oni sami.
Samo nisam provalio koji im je cilj zapravo bio ili od cega odvracaju paznju.

Mamu im jebem bolesnu.
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Teorije zavere, UFO's & Paranormalno

Post by Niki67 » May 4th, 2013, 10:37 pm

downbeat wrote:Mamu im jebem bolesnu.

E.....sto me nasmeja :D
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Teorije zavere, UFO's & Paranormalno

Post by downbeat » May 5th, 2013, 9:20 am

:)
Istina, sta da se radi.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Teorije zavere, UFO's & Paranormalno

Post by gajagus » May 5th, 2013, 4:35 pm

americka moc se polako gusi u samoj sebi implodira i ubija postojanje naroda (vazi i za ostale zemlje vlasti i manipulatorskog sistema moci nad narodom)....grebuci po strance trazeci izgovore za svoje nametljive unutarnje napade kao izgovor za okrivljenje ekstremista i napade drugih drzava radi interesa bez obzira na zrtve jer gledaju na ljude kao brojke nebitne za ostvarenje cilja ....istina uvek izdadje na gotovs a pohlepa gnev bes i krivci isplivaju hteli oni to ili ne ,bitka pravde polako dobija svoju draz i svoju svetlost ..
https://t.me/pump_upp
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: Teorije zavere, UFO's & Paranormalno

Post by corrzika » May 5th, 2013, 11:54 pm

Ukljucicu se u raniju raspravu o veri.

Molitva za mrava koji se zaputio ka Carigradu

Koji si dao svemu snage da može ići, ići
Nekome da već stiže, nekome da će stići
Pomozi ovom mravu, konjanik što ga je pito
Znaš li da ti u Carigrad neće ni hiljadito
Koleno stići. Kud si se zaputio mrvo?
Znam-reče mrav ozdolj, al' da ti kažem prvo
U Carigrad da stignem - to meni nije važno
I ne tugujem zbog toga, nije mi oko vlažno
Ja jesam mrav, ali ne gubim nadu
Da će mi i život proći na putu ka Carigradu

Blagoje Baković
Post Reply