Terry Bozzio

Bubnjarske veličine, ljudi koji inspirišu i nadahnjuju. Preporuke, komentari, solo klipovi...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

Terry Bozzio

Post by nemanja_cs » February 6th, 2009, 1:39 pm

oovaj nisam primetio da ima tema, al iskoristicu ovo da odgovorim na ono sa druge teme, nek neko drugi metne biografiju i to sve...
ne zelim nikoga da uvredim, msm postujem ja sve to, jednostavno je meni lik bezveze i sva ta kolicina bubnjeva i ono, msm kolko lik ima bassova 6,7? chemu to? super je sve sto moze on da svira odjednom, al to je vec lupanje, tu nema muzike, to moze [skoro] svako da sedne i da biflachi tako i da nauci da cepa neke dzangl ritmove i tako sve, a kad treba da svira neku muziku, u nekoj grupi ili nesto. svira on i to, jednostavno nisam impresioniran njegovom svirkom. kad gledam neke druge likove, osecam neki vibe, kad gledam njega, u fazonu sam :smor: cisto neko lupanije i to je to. naravno, ko ga voli, nemam ja nista protiv, to je samo moje misljenje, ja ga ne volim, postujem to sto je covek legenda i sve, i razumem da je i on napredovao verovatno, ali evo,npr, ja gori solo od ovoga niiikad nisam cuo, a i bubanj po meni ocajno zvuci
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zzaAhHt29xI[/youtube]

opet kazem, sve je to moje misljenje, JA ga ne volim, al ko sam ja da odredjujem ko je ko, ako je covek legenda,legenda je, ja ne mogu nista protiv toga, samo ga ne volim i ne impresionira me... ziveli :chears:
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Terry Bozzio

Post by Matija » February 6th, 2009, 2:13 pm

pazi ovako. prvo preslusaj i preispitaj. postujem ja tvoje misljenje da ti se nesto ne dopada. ali upravo i jeste poenta u muzikalnosti. gospodin bozzio ima i hromatsku i dijatonsku skalu (ako ne znas sta je, onda je o muzikalnosti apsurdno da raspravljas) tomova na kojima svira melodijske fraze, radio transkripcije izvesnog igora stravinskog za bubanj, svirao sa frank zappom koji mu je kao dobrodoslicu u bend napisao cuveni black page (zapitaj se zasto je BLACK page). dakle ovo sto si ti napisao je potpuni ekvivalent onom cuvenom diznijevom junaku iz crtanog filma "cemu ovo sluzi, a uz to i ne radi." kao kad bi rekao "previse brljavi ovaj vinnie colaiuta." "mnogo smara ovaj steve gadd." "bas je idiot ovaj buddy rich, sto nema dva bas bubnja" i tako u nedogled.... ono sto ne razumes ne znaci da je automatski lose.
toliko.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Terry Bozzio

Post by Drobac » February 6th, 2009, 2:24 pm

Ja licno nisam upoznat sa Boziovim radom, verujem da nije los bubnjar, ali kontam da sve ono sto ima, ima zarad postizanja odredjenog zvuka. To je kao kad bi basisti rekao, sta ce ti bas sa 6 zica kad mozes da sviras i sa 4? Ili sta ce ti efekti na pojacalu, sta ce ti pedale...? Zvuk je u pitanju.
Po meni, preterivanje je samo kad nesto imas, a ne koristis. Ako Bozio koristi sve sto ima, po meni, ne preteruje sa onim sto ima. Ako pak ne koristi, onda preteruje, jer mu ne treba.

P.S. Idem u off, ali moram da kazem. Buddy Rich je svirao 2 bas bubnja. ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
nemanja_cs
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1366
Joined: January 13th, 2008, 7:05 pm
Moj Bubanj: Mapex Meridian Maple
Moji bendovi: Magic Beans, TheBluesMachine, Drop λ
Inspiracija: G.Harrison, B. Greb...
Contact:

Re: Terry Bozzio

Post by nemanja_cs » February 6th, 2009, 2:25 pm

hehe to je upravo ono sto sam rekao, ne kazem da je lose, samo kazem da se meni ne svidja. a te skale i d' izvines krce palce na bubnju, msm da je onda bolje da covek uzme i da svira klavir ili gitaru ili neki instrument drugi, sve je to zanimljivo nama bubnjarima sto on sve to moze da svira, al cisto sumnjam da bi to neko slusao, ko se ne bavi muzikom, kako lik svira raznorazne melodije na bubnju. i jos jednom, meni se licno ne svidja a sad, ko voli nek izvoli i ostale narodne :)
Jedem. Spavam. Tandrljam.
http://www.youtube.com/11NeMaTz11
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Terry Bozzio

Post by Matija » February 6th, 2009, 2:36 pm

svaka krpa zakrpu nadje jbg. ako nekog zanima mogu da aploudujem solo albume pa da cujete.
@drobac:
ali nije ga to proslavio. ed shaughnessy i louie bellson su to svirali uvek, buddy nije.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Terry Bozzio

Post by Drobac » February 6th, 2009, 2:45 pm

Sve znam, samo sam hteo da kazem, da ne bude zablude. :)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
hammer
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 460
Joined: October 30th, 2008, 1:18 pm
Moj Bubanj: mapex vx, dw, paiste, zildjian
Inspiracija: jojo mayer, tony royster jr.
Location: beograd

Re: Terry Bozzio

Post by hammer » May 5th, 2009, 10:31 pm

za mene je terry neshto kao ubianje inspiracie...
The longer the night lasts, the more our dreams will be.
User avatar
KIBEL BUBNJAR
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 831
Joined: September 24th, 2008, 10:05 pm
Moj Bubanj: GRETSCH Blackhawk, SABIAN B8
Moji bendovi: Kratki spoj
Inspiracija: Joey Jordison, Ian Paice, David Silivera
Location: Osijek

Re: Terry Bozzio

Post by KIBEL BUBNJAR » May 5th, 2009, 10:49 pm

nije on los bubnjar samo sto njegovo sviranje jeste jako zamorno i dosadno pogotovo ovaj solo sto je kolegao postao.. a sto se seta tice moje misljenje je da je to samo sminka i pickarenje...
I see dead people :'(
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Terry Bozzio

Post by Miron » May 5th, 2009, 11:51 pm

Hej ljudi, pa Teri Bozzio je jednostavno Teri Bozzio....čovjek aposlutna institucija, na stranu što ga ja ne volim, ali mislim da bi mladje kolege morale malo dublje da udju u problematiku....čovjek je re-izmsilio čitav žanr sviranja bubnjeva...što migrić jednom reče (izvi druže što te toliko citiram, al ti si mi enciklopedija) Bozzio ne svira bubanj...i to je tako istinito...on je totalno sa druge planete....dečice molim vas čak i ako vam se nešto ne svidja morate da se edukujete jer i od najgorih možete mnogo toga da naučite, a kamoli od teri bozzia...Matija, ajde lepo naoružaj nas nekim ozbiljnim primerima njegove svirke, pa da se svi malo pozabavimo otkrivanjem istog...moram ptiznati i ja sam zarđao na tom polju...
p.s. ako nešto razumeš ne znači automatski da je sranje...mnogi će reći šta ovaj dostojevski kenja, ali ipak čovek je institucija...ne treba da dozvolimo sebi da upadamo u zamke tog tipa...u najmanju ruku nekulturno je...
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Terry Bozzio

Post by Drobac » May 6th, 2009, 12:21 am

Mirone, svaka ti cast za ovaj post. Jedan od najboljih postova na forumu. :chears:
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Re: Terry Bozzio

Post by Miron » May 6th, 2009, 12:37 am

Thanx :chears:
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Terry Bozzio

Post by Boris J » June 12th, 2009, 3:15 am

Lovac Dersu
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 8
Joined: December 31st, 2008, 3:42 am
Moj Bubanj: Drum Workshop
Moji bendovi: Various
Inspiracija: Various

Re: Terry Bozzio

Post by Lovac Dersu » June 19th, 2009, 10:49 pm

Juce su dzemovali Doane Perry, Neil Peart i Terry Bozzio u DrumChannel studiju, bilo je live preko interneta. U utorak ce postaviti ceo video na sajt. Dzem je bio cool, najjace je bilo caskanje od jedno sat vremena ili dva skoro. Caskali su o svemu i svacemu i odgovarali na pitanja internet gledalaca.
User avatar
Boris J
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 4171
Joined: October 22nd, 2007, 7:56 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Blankfile
Location: NBG

Re: Terry Bozzio

Post by Boris J » June 20th, 2009, 3:12 pm

gledao sam ja live stream... super bilo... (inache, tamo sam non stop) moram da priznam da mi je omiljeni deo u vezi live eventova tamo taj "sit down" i koliko je cool ustvari gledati peart-a ili bilo kog bubnjara te velichine kako bleji sa bozziom ili bisquerom i prichaju kao ortaci... skroz cool trip... priblizi ti ih jako... nekako prestanu da budu "BOZZIO" (neki tamo lik shto svira chudovishne bubnjeve) i dobijaju drugu dimenziju... sve u svemu, jako cool mesto...
Lovac Dersu
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 8
Joined: December 31st, 2008, 3:42 am
Moj Bubanj: Drum Workshop
Moji bendovi: Various
Inspiracija: Various

Re: Terry Bozzio

Post by Lovac Dersu » June 27th, 2009, 10:29 pm

Borise, koji ti je nick tamo?
Post Reply