Predložite, kritikujte, sugerišite, pohvalite...

Ovaj forum postoji zbog Vas, doprinesite njegovom razvoju Vašim mišljenjem

Moderator: Supermoderatori

User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Predložite, kritikujte, sugerišite, pohvalite...

Post by ProFTW » October 18th, 2013, 12:19 am

Image

POBIJEDIO lol
ka-PAU
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Predložite, kritikujte, sugerišite, pohvalite...

Post by Woody » November 8th, 2013, 4:08 am

Simptomatično i prečesto se teme oko savetovanja nekoga šta da kupi (ovo ili ono) pretvaraju u raspravu na ličnom nivou i slabo pomažu ljudima koji su postavili pitanje... Spominjem ovo zbog skore takve rasprave u temi "koju činelu da kupim?". Lično nisam hteo da se uključujem u ovaj segment teme jer nisam svirao Xs20, a pst5 premalo za validno iskustvo, iako imam mišljenje o obe (što iz tuđeg iskustva, što iz onog što sam čuo), a par postova mi je samo potvrdilo to mišljenje... ipak, da sam manje iskusan i da su mi ovo prve informacije - ništa mi ne bi bilo jasno unsure

Pustite ljude sa iskustvom (pogotovo ako se pritom bave i prodajom instrumenata) da pomognu konkretnim savetima u ovakvim temama, a rasprave o ukusima i kredibilitetu ostavite za teme "diskusija o..." jer tome i služe! Nije baš pohvalno niti korisno za forum da stari (i respektabilni) članovi odlaze jer ne mogu ni savet da podele, a da se neko ne upusti u nepotrebnu raspravu. :chears:
The Sea, The Sea
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Predložite, kritikujte, sugerišite, pohvalite...

Post by Mare » November 8th, 2013, 6:29 am

Želeo bih da predložim ako postoji mogućnost da se napravi jedna tema sa naslovom na primer: "Svaštara" ili "Rekla-kazala" pa da neki članovi foruma mogu tu da se prepucavaju koliko god žele i da sa tom temom rasteretimo druge teme off-a.
Šta mislite? Slažem se sa postom iznad mene da se jako puno tema svode na lično prepucavanje u fazonu "moj tata je jači od tvog tate", itd.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Predložite, kritikujte, sugerišite, pohvalite...

Post by ProFTW » November 8th, 2013, 9:27 am

Mare wrote:Želeo bih da predložim ako postoji mogućnost da se napravi jedna tema sa naslovom na primer: "Svaštara" ili "Rekla-kazala" pa da neki članovi foruma mogu tu da se prepucavaju koliko god žele i da sa tom temom rasteretimo druge teme off-a.
Šta mislite? Slažem se sa postom iznad mene da se jako puno tema svode na lično prepucavanje u fazonu "moj tata je jači od tvog tate", itd.
+1
s'tim da admin samo isprebacuje replajove koji se kvalifikuju za to u tu temu
ka-PAU
User avatar
Shix_
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 828
Joined: April 15th, 2011, 10:15 pm
Moj Bubanj: Yamaha stage custom, Gibraltar, Sabian (HHX,Vault)
Moji bendovi: Rikverc Svetlosti, Drob, Milan Petkovic trio
Inspiracija: Jeff Tain Watts,Dave Weckl,Jojo Mayer,Jack DeJohnette
Location: Aleksinac

Re: Predložite, kritikujte, sugerišite, pohvalite...

Post by Shix_ » November 8th, 2013, 10:10 am

milosmakao wrote:Simptomatično i prečesto se teme oko savetovanja nekoga šta da kupi (ovo ili ono) pretvaraju u raspravu na ličnom nivou i slabo pomažu ljudima koji su postavili pitanje... Spominjem ovo zbog skore takve rasprave u temi "koju činelu da kupim?". Lično nisam hteo da se uključujem u ovaj segment teme jer nisam svirao Xs20, a pst5 premalo za validno iskustvo, iako imam mišljenje o obe (što iz tuđeg iskustva, što iz onog što sam čuo), a par postova mi je samo potvrdilo to mišljenje... ipak, da sam manje iskusan i da su mi ovo prve informacije - ništa mi ne bi bilo jasno unsure

Pustite ljude sa iskustvom (pogotovo ako se pritom bave i prodajom instrumenata) da pomognu konkretnim savetima u ovakvim temama, a rasprave o ukusima i kredibilitetu ostavite za teme "diskusija o..." jer tome i služe! Nije baš pohvalno niti korisno za forum da stari (i respektabilni) članovi odlaze jer ne mogu ni savet da podele, a da se neko ne upusti u nepotrebnu raspravu. :chears:
Milose, pa nije ovo nicija radnja pa da moramo nekog da pustimo da samo on daje savete ! Covek je pitao sve za savet, pa ko je sta mislio to je i napisao. Uostalom sve vreme je osim zadnje dve poruke, razgovor bio o cineleama. I nemojte sad od toga da se pravi neka drama. Ako treba svi u svemu da se slazemo, onda ne bi trebalo nista nikad ni da kazemo ! Kontam ja da ovde ima vise rockera, metalaca i da vole tvrdji zvuk i sviranje, sto ne znaci da ne mogu da kazem svoj stav. Poshtujem sve clanove,ali to ne znaci da cu bilo kome podilaziti. :chears:
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Predložite, kritikujte, sugerišite, pohvalite...

Post by Woody » November 8th, 2013, 1:07 pm

Postoji razlika između "moje mišljenje na tu i tu temu" i "moje mišljenje o tvom mišljenju na tu i tu temu". Naravno da niko nikome ne brani ni jedno ni drugo, ali valjda je očigledno čega treba da bude više tj. šta je bitnije u ovakvim slučajevima gde nije u pitanju opšta diskusija? Ako si već rekao šta misliš, a neko te ispravi ili napiše svoje drugačije mišljenje, teško da je poenta da se dalje razglaba o tome da li se slažete jer je to već očigledno... Matija je lepo i konkretno objasnio svoje mišljenje, ne znam otkud potreba da se sa njim upuštaš u onakvu raspravu u toj konkretnoj temi? Kažem opet, postoje teme za diskutovanje, prebaciš front tamo i udri! Ako misliš da neko dobronameran kao Matija natura svoje mišljenje iz sujete ne obazirući se na to da li je u pravu i od pomoći, varaš se. To što je čovek iskusan muzičar i još radi u prodaji mu daje mogućnost da barata većom količinom informacija od nekog ko je svirao ukupno dvadesetak različitih činela, samo zato što su mu pod rukom kao i sve ostalo što prodaje. See the context now?
The Sea, The Sea
User avatar
Ghostnote
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 586
Joined: October 27th, 2007, 10:35 pm
Moj Bubanj: Sonor, Paiste, Remo, Gibraltar, Vic Firth

Re: Predložite, kritikujte, sugerišite, pohvalite...

Post by Ghostnote » November 8th, 2013, 3:31 pm

Forum postoji zato da bi se vodila polemika o nečemu. Sukob mišljenja i rasprava je sasvim normalna sve dok ne počnu psovke i vređanja. Ne smemo dozvoliti da forum zamre time što ćemo se suzdržavati da repliciramo nekom kolegi a imamo potrebu da kažemo da se ne slažemo s njegovim mišljenjem. Ne možemo stalno jedni drugima da se uvlačimo u bulju. :)
User avatar
Matija
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2292
Joined: February 27th, 2008, 5:06 pm
Moj Bubanj: Mapex Drums, Anatolian Cymbals
Moji bendovi: Consecration, Feud
Inspiracija: Vinnie Colaiuta, Terry Bozzio
Location: Beograd, Vračar
Contact:

Re: Predložite, kritikujte, sugerišite, pohvalite...

Post by Matija » November 8th, 2013, 6:00 pm

milosmakao wrote:Postoji razlika između "moje mišljenje na tu i tu temu" i "moje mišljenje o tvom mišljenju na tu i tu temu".
Da, velika. I upravo u ovom drugom je problem. I u tome da smo počeli da jedni drugima određujemo kakvi smo mi to. Miloše, ja bih se suzdržao na tvom mestu, jer možda će te neko u narednom postu okarakterisati kao uvlakača. Ili ćeš možda biti u poziciji da koliko god pokušavaš zdravorazumski da pristupiš, bićeš napadnut iz čista mira da si možda još nešto drugo (zaustaviću se na "ovakav/onakav"). Mislim da bi admini mogli dobro da razmisle o nekim hijerarhijama, pravima i privilegijama kojima se razbacujemo po forumu.

Code: Select all

http://matijaconnoisseur.blogspot.com/
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Predložite, kritikujte, sugerišite, pohvalite...

Post by Mare » November 8th, 2013, 6:38 pm

Ghostnote wrote:.... Ne možemo stalno jedni drugima da se uvlačimo u bulju. :)
A zašto bi se neko nekome uvlačio u bulju, čemu to?
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Predložite, kritikujte, sugerišite, pohvalite...

Post by Niki67 » November 8th, 2013, 7:32 pm

Da malo skratimo pricu i uprostimo situaciju.
Svaki clan foruma svojim postom moze da iskaze svoje misljenje naravno u skladu sa pravilima foruma.
Imajte na umu da vase postove moze da cita ko god hoce,zato birajte reci u komunikaciji sa drugim clanovima foruma.
Vasi postovi,vase iskustvo i znanje potrebno je mladjim narastajima,i novim clanovima.
Ovde nema nametanja misljenja,naredjivanja i uvlacenja.
Svaki pokusaj gore navedenog mimo pravila foruma bice sankcionisan.Nema privilegovanih.
Mozda sam ja previse tolerantan po tom pitanju,ali forum kao i svaki drugi trpi sve....do odredjenih granica.
Ne zelim nikoga da branim niti krivim ali mislim da ce se onaj ko je bio "MANJE KULTURAN" sam prepoznati.


Moja preporuka:
Polemisite,diskutujte ali bez vredjanja i ruznih reci jer od toga nema koristi.
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Predložite, kritikujte, sugerišite, pohvalite...

Post by Woody » November 8th, 2013, 8:16 pm

+1 i + forum raste i širi se koliko i njegovi aktivni članovi, a najviše koliko ti članovi koriste tema i kako ih koriste! Ima mesta za svaku raspravu, ako je uljudna i na pravom mestu. Na primer, ovaj tekst nije spadao u temu koja me nagnala da pišem, ovde lepo možemo da polemišemo do mile volje o uvlačenju u raznorazne otvore i debela mesa, mada ja nešto nisam u fazonu :-P
The Sea, The Sea
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Predložite, kritikujte, sugerišite, pohvalite...

Post by MarcusS » November 8th, 2013, 9:07 pm

Ljudi, ajde za početak svi malo spustite loptu, odrasli smo/ste ljudi, znam da nekad vatra ponese, ali budimo ljudi pre svega i poštujmo sagovornika.

Drugo, nisam bio za kompom solidno u poslednjih par dana, ali pročitam sam dotični topik "šta da kupim". Iskreno, a možda će vama da zvuči smešno - meni je drago i ponosan sam kada čitam naše forumske rasprave i koliko ljude to pogađa, poredeći šta se dešava na drugim forumima, kakve uvrede pljušte i kako se ljudi svađaju i šta jedan drugom govore. I to globalni forumi koje posećuje desetine hiljada ljudi dnevno.

Što se tiče dotičnog topika, zaista ne nalazim ništa za brisanje i kritiku. Prvo, i Matija i Shix su dali gomilu korisnih informacija u svojim postovima. Drugo, jeste u jednom momentu to prešlo u malo žustriju polemiku ali to treba podneti muški pošto mislim da ni jedan od sagovornika nije bio nešto puno uvredljivili ili bilo šta drugo u odnosu na "protivnika", niti bilo ko može da ima ultimativni dokaz za svoje teorije, validno je i da neko kupi polovnu a razrađenu činelu od nove sa garancijom, kao što je validno da nekome više prija Sabian sound od Paista. Ko smo mi tj ko je bilo ko od nas kadar da daje ultimativne presude po tom pitanju? Ja imam jako malo iskustva sa bubnjarskom opremom, ali kada god je neko nešto pitao o nečemu sa čime sam imao iskustva, nisam se sekund dvoumio da napišeš šta ja mislim o tome "svirao 3 puta, 1 u studiju, zvučalo mi ovako onako, bolje nego ovo ili ono" - sve je to OK i potencijalno korisno za onoga koji pita.

Ako neko smatra da je ovaj drugi preterao u komunikaciji, nekako mi je poštenije prestati sa raspravom i reportovati post, nego se nastavljati pa posle sve svaliti na ovog drugog.

Svako treba da ima i mi se trudimo da ima apsolutno pravo da iznese svoje mišljenje dok se tiče teme. Ono što je najbitnije je da u tom procesu postovi budu uljudni, neuvredljivi, i recimo tolerantni u smislu poštovanja tuđeg mišljenja. Ako sam ja prevideo tamo neko vređanje ili nešto slično, neka me neko uputi na taj post. Ili ako misli da postoji neko kršenje pravila za koje bi neko trebao da bude opomenut i sl. Ja zaista nisam primetio ništa tome slično.

Jednostavno, ne vidim šta je tu moderacija mogla da uradi osim da skrene pažnju učesnicima rasprave da malo primire strasti što je Niki uradio. Da se otvara neki topik da se svađamo i cedimo drenovinu oko ovakvih stvari - od toga nema ništa, sada, nikada, ni za vijek i vijekova. To može samo da produbi neke odnose među forumašima koji su možda već loši zbog različitosti mišljenja ili čega god. Ovaj topik služi za to, da se skrene pažnja na bilo šta, pa i na loše ponašanje i uvredljive postove, mislim da je dobro i za nas i za forum da sve to držimo na jednom mestu, i da se negativno ne širi po forumu.

Ok, posle drugog čitanja, možda je Shix prvi prešao na napad ličnosti pošto je Matijin stav nazvao egocentričnim iako mi se nimalo Matijin odgovor na to ne sviđa, no nebitno.

Ajde da vas lepo zamolim sve đuture da izbegavamo takve kvalifikacije, ljudi, meni je jebeno glupo da nekome od vas stalno aktivnih delim opomene i kojekakva sranja, kontam da možemo to i "drugačije" da se "dogovorimo" šta se sme a šta ne ili bolje, "šta je lepo a šta ne".

Zato, neka prođe sada ovako, a ubuduće će moderacija brže reagovati kod ovakvih situacija i ako već ne može drugačije - opominjati kažnjavati. A to mi je poslednja stvar na svetu a tiče se ovog foruma koja me zanima.
Spread the word! :)
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Predložite, kritikujte, sugerišite, pohvalite...

Post by Goatbeard » November 8th, 2013, 10:16 pm

Juuuu,al' ste zakuvali-koji vam je .... !?!?! :ohmy:
Kao što vidite(<--- levo deda,levo),nisam neki proslavljeni forumaš (još manje bubnjar) ali dovoljno dugo sam prisutan da bih drugarski reagovao na ovu elektronsku kavgu. Nismo mi gitaristi,ne daj bože pevači-pakujte sujete u gigbag i groovamo dalje! :chears:
Ozbiljnije rečeno-protagonisti podgrejane rasprave su odrasli ljudi kojima ne treba soliti pamet o tome šta i kako da rezonuju o našem malom carstvu,samo podsetiti da se njihovo iskusno mišljenje može i pogrešno tumačiti sa gledišta mlađih naraštaja i zato-odmereno braćo! Ako imate svoj podmladak,tim pre vagajte reči. Flower power! Image
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Predložite, kritikujte, sugerišite, pohvalite...

Post by ProFTW » December 2nd, 2013, 2:29 pm

Sta bi sa forumuom, sinoc i danas ujutro je bio down - da nas nisu opet hakovali? :sad:
ka-PAU
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Re: Predložite, kritikujte, sugerišite, pohvalite...

Post by Niki67 » December 2nd, 2013, 5:17 pm

ProFTW wrote:Sta bi sa forumuom, sinoc i danas ujutro je bio down - da nas nisu opet hakovali? :sad:
Ja sam takodje imao problem..videcemo sta ce reci admin..nadam se da je primetio :)
Post Reply