Konkurs za kompilaciju Balkan Under The Radar vol.3 [Black

Koncerti, "klinike", dešavanja vredna pomena i pažnje bubnjarskog sveta. Najave nastupa i koncerata članova foruma.

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Konkurs za kompilaciju Balkan Under The Radar vol.3 [Black

Post by corrzika » January 25th, 2015, 10:24 pm

Nakon uspešno realizovanog prvog i drugog (godišnjeg) dela kompilacije underground muzike Balkan Under The Radar: The Invisible Scene i The Black Wave sa više desetina hiljada preuzimanja i fantastičan prijem kod kritike, Black Planet Records, izdavačka kuća iz Niša, organizuje konkurs za vol. 3 (treće izdanje).

Kompilacija “Balkan Under The Radar” ima za cilj otkrivanje zanimljivih imena uglavnom iz Srbije, ali i iz ostalih zemalja sa prostora ex-yu. Pored bendova i pojedinačnih muzičara koji već sarađuju sa Black Planet Records, na kompilaciji će moći da učestvuje bilo koji solo umetnik, projekat ili bend koji se uklapa u koncept muzike koju furamo na etiketi.

Uslovi za učešće na konkursu za “Balkan under the Radar: vol.3” su sledeći:

da je traka neobjavljena do sada

da nije duža od 15 minuta

da se uklapa u okvire alternativne / nekonvencionalne (forward thinking) muzike, bez obzira na žanr (ukoliko je nejasno, posetite
http://blackplanetrecords.bandcamp.com/ i preslušajte naša dosadašnja izdanja ili kompilacije)

da je izvođač sa prostora bivše Jugoslavije/Balkana
izvođač

Kompilacija će biti izdata na limited edition CD-u (DIY) koji neće biti na prodaju i kao free download na bandcamp stranici. Ovo je neprofitna DIY priča, bez ugovora, bez uzimanja prava na muziku već se realizuje samo iz ljubavi prema muzici, međusobne podrške i zbog spajanja ljudi sličnih razmišljanja. Bez obzira što je ovo kompilacija nepoznate muzike, mnoge relevantne muzičke face su podržale ovaj projekat pesmom.

Dugo smo razmišljali da li da uopšte objavljujemo konkurs jer već imamo odličan ruster. Odlučili smo se za još jedan konkurs jer su nam neke od najboljih traka stizale baš na ovaj način pa ne želmo da ispustimo neki dragulj koji nam je promakao, tako da, šaljite trake i prosledite ljudima koje bi moglo da zanima.

Pesme šaljite na b.planet.records@gmail.com. U obzir dolaze private streaming linkovi ili download u MP3 192kbs+ formatu. Ukoliko nam se dopadne numera potražićemo lossless. Poželjno je staviti ko ste, odakle dolazite, i ime benda (projekta). Rok za slanje je 1.5.2015. Za sva dodatna pitanja pišite na b.planet.records@gmail.com

Prvi i drugi deo kompilacije možete poslušati i skinuti ovde:

https://blackplanetrecords.bandcamp.com ... ible-scene

https://blackplanetrecords.bandcamp.com ... black-wave

BPR HQ
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Konkurs za kompilaciju Balkan Under The Radar vol.3 [Bla

Post by Goatbeard » January 28th, 2015, 3:19 pm

Podrška vašem entuzijazmu. Dragulji se oduvek kriju u UG! :thumbup:
Već sam primetio neka imena koja su mi zanimljiva, a lepo je čuti stilsko šarenilo
koje ne upada u zamke ovog ili onog (sub)žanra/avant-x-y-z fraziranja i etiketiranja.
Vidim da se svi izjašnjavaju da pripadaju "nekom pravcu", ali to je neizbežna floskula za neupućene/dobronamerne slušaoce.
Živi bili i samo napred! :chears:
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: Konkurs za kompilaciju Balkan Under The Radar vol.3 [Bla

Post by corrzika » January 28th, 2015, 8:01 pm

Ja nemam veze sa ovim. Samo sam podelio...možda se neko odluči,konkuriše i nađe na kompilaciji.

:headbang:
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Konkurs za kompilaciju Balkan Under The Radar vol.3 [Bla

Post by downbeat » January 28th, 2015, 8:28 pm

Priznaj priznaj... držiš monopol!!!!

:D :D
User avatar
Goatbeard
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1121
Joined: April 26th, 2009, 12:04 am
Inspiracija: Tony Checkers & many more

Re: Konkurs za kompilaciju Balkan Under The Radar vol.3 [Bla

Post by Goatbeard » January 30th, 2015, 1:22 pm

@corrzika
Svejedno, ideja je zdrava i preko potrebna posustaloj UG sceni. Internet nemilosrdno absorbuje dobre ideje i pretvara ih u obične cash/junk fajlove na serverima, sve dok se ne uloži ovakav trud ili iskešira mnogo love za optimizaciju
na pretraživačima. Servisi tipa Bandcamp i sl. mogu biti od koristi, ali nisu dovoljni za tržišni nastup muzičara.
Osim ako je svrha postojanja čisto umetnička ekskurzija koja ne podrazumeva "povraćaj PDV-a”. ;)
.--. --- - .--. .. ...
User avatar
corrzika
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1122
Joined: February 3rd, 2008, 11:16 am
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Plavo
Location: Kruševac

Re: Konkurs za kompilaciju Balkan Under The Radar vol.3 [Bla

Post by corrzika » January 30th, 2015, 8:06 pm

downbeat wrote:Priznaj priznaj... držiš monopol!!!!

:D :D

Priznajem. To je moja firma! :)
Goatbeard wrote:@corrzika
Svejedno, ideja je zdrava i preko potrebna posustaloj UG sceni. Internet nemilosrdno absorbuje dobre ideje i pretvara ih u obične cash/junk fajlove na serverima, sve dok se ne uloži ovakav trud ili iskešira mnogo love za optimizaciju
na pretraživačima. Servisi tipa Bandcamp i sl. mogu biti od koristi, ali nisu dovoljni za tržišni nastup muzičara.
Osim ako je svrha postojanja čisto umetnička ekskurzija koja ne podrazumeva "povraćaj PDV-a”. ;)
Slazem se. Za ovako nešto ulaganja su minimalna a bendovi pored promocije čine dobru ekipu, pomažu se međusobno i ukrštaju ideje. U organizaciji BPR-a ostvarena je saradnja sa TV Pirot pa tako neki od bendova imaju i gostovanje na toj televiziji. Sa kompilacijom br. 2 privučeno je dosta pažnje tako da od trojke očekujem još veću reakciju i odziv muzičara za buduće.
Post Reply