Preminuo Branislav Lala Kovačev

Koncerti, "klinike", dešavanja vredna pomena i pažnje bubnjarskog sveta. Najave nastupa i koncerata članova foruma.

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Niki67
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 2910
Joined: September 15th, 2008, 10:51 pm
Moj Bubanj: Yamaha Recording Custom

Preminuo Branislav Lala Kovačev

Post by Niki67 » September 6th, 2012, 2:23 pm

Preminuo Branislav Lala Kovačev

Image

Poznati džez bubnjar Branislav Lala Kovačev preminuo je iznenada u 73 godini. U bogatoj karijeri svirao je u nacionalnim radijskim džez orkestrima u Jugoslaviji i Nemačkoj, a bogat diskografski opus uključuje saradnje sa velikanima kao što su Chick Corea, Charlie Mariano, Larry Coriell, Chet Baker, Horst Jankowski, kao i sa najznačajnijim muzičarima i kompozitorima naših prostora poput Mladena Guteše, Boška Petrovića, Vojina Draškocija, Jove Maljokovića, Vlatka Stefanovskog.

Lala Kovačev će u istoriji džeza najviše ostati zapamćen po revolucionarnom spajanju ove muzike sa neparnom ritmičkom tradicijom Balkana, koja je zabeležena na albumima Balkan Impressions 1 (1982), Balkan Impressions 2 (1983) i Izvorni folklor i jazz (1985). Ovi albumi nalaze se u samom vrhu evropskog džez stvaralaštva i predstavljaju preteču mnogih kasnijih podžanrova poput etno ili balkan-džeza.



Branislav Lala Kovačev rođen je u Kikindi, a poslednje decenije života proveo je u Zavali, na ostrvu Hvaru, gde će biti i sahranjen.
User avatar
issuxx
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 628
Joined: July 12th, 2009, 1:23 am
Moj Bubanj: Pearl rhythm traveller
Moji bendovi: PSYRATS & Rapid Force
Inspiracija: colaiuta, pridgen, igor malesevic
Location: Beograd
Contact:

Re: Preminuo Branislav Lala Kovačev

Post by issuxx » September 7th, 2012, 11:23 am

Au brate :(
Post Reply