Return To Forever...

Koncerti, "klinike", dešavanja vredna pomena i pažnje bubnjarskog sveta. Najave nastupa i koncerata članova foruma.

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
Miron
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1398
Joined: January 22nd, 2008, 1:01 pm
Moj Bubanj: Mapex Saturn
Moji bendovi: Straight Ahead
Inspiracija: Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Jeff Porcaro
Location: Belgrade

Return To Forever...

Post by Miron » July 8th, 2008, 12:34 am

Sinoc koncert ODLICHAN...shit ozvuchenje...pozdravio se sa svima, a od lenija licno dobijo palicu i autogram...pishem o svemu mnogo opsirnije ovih dana...pozz

Evo da se editujem....dakle koncert je bio zakazan za arenu (iz svima nepozntatig razloga...mada je moja pretpostavka da je stvar bila u tome da se uzme vise kinte). Evo kako su stvari stajale...ljudi su mogli da biraju karte od 3000 i to je bila cena u parteru arene dakle prvih valjda 5 redova, ili 10 nisam siguran. Zatim 2700, i 2500 zavisno od mesta na tribinama i daljem delu partera. Dakle za 3000 se dobijalo mesto u tkz vip delu (ne mislim na onaj ultra-fensi vip, nego kao sto je na polisu sad bio 4500 ili tako nesto). Naravno kad su skontali da RTF nece ni izbliza napuniti arenu, prebacili su desavanje u sava centar, mada je moja teorija da je to bilo unapred dogovoreno. Ja kad sam kupio karte od 3000 din trazio sam sto bolja mogu u sava centru i dobio 14 red, a moj gitarista je kupio karte poodavno i to za 3000 i dobio kartu za arenu koju su mu na ulazu zamenili i on je dobio 12 red....medjutim oni koji su kupili karte za arenu od 3000 i bunili se sto naravno za 3000 sede u 13, 14 redu dobili su mesta bukvalno ispred bine, postavili su im stolice...toliko o fer ponasanju organizatroa....anyway, izlaze Chick, Stanly, Al i Lenny na scenu i krece aplauz od jedno 3-4 minuta...bolje reci ovacije...oni su bili extra raspolozeni sto se videlo od samog pochetka...medjutim onda pochinje koncert, i sve sto chujete je zvuk kao da sviraju u WC, a uz to je neko i pustio tush da radi...dakle sound blaga katastrofa. Lenny je svirao istambul cinele, koje su zvucale zaista loshe....hihat i ride su trestali i zvechali, kresheva nigde nije bilo, sner u najavi, tomovi nista, floor tomovi ok, a bass bubnja bukvalno nigde...Stenlijeva bas je svo vreme probijao, Al-ova gitara je bila pristojna a Chickove klavijature takodje..medjutim sveopsti utisak sounda apsolutna katastrofa, ni najgore klinachke svirke iz skc-a se ne mogu porediti sa ovim. Svi znamo mane sava centra, ali ovo je bilo vanserijsko sranje...po prvi put da sam zachepio ushi kako bi smanjio buku, i izolovao malo konkretniji zvuk a da to nije bilo od koristi. Svirali su tako jedno malo jache od sat vremena a onda otishli na pola chasovnu pauzu, posle koje su krenuli da sviraju akustichno takodje sat vremena...i to je bilo DO JAJA!!! Znachi zvuk extra, svirka odlichna, svako je imao solo deonicu, i moram priznati da je Stenli pokupio najvise aplauza...na kraju su odsvirali jos jednu stvar na bis elektrichnu i tu su svi bukvalno dotrchali do bine, tako da je zvuk bio ok. Moram reci da su sva 4ica bili sjajni showmeni pravili gegove, imali jako duhovite ispade, i sto se mene tice time uspeli da nadjebu nenadjebivo sranje od ozvuchenja...po zavrsetku certa stajali su jos 5 min na bini i pozdravljali se sa svima, i slikali se, ma sjajno....eto jedino sto je moglo bolje ozvuchenje, al aj sad...u svakom sluchaju najbolji koncert ikad....
Pozz
Stefan93
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 22
Joined: March 29th, 2008, 2:14 am
Moj Bubanj: Tama superstar
Moji bendovi: Afterlife i Nightquest
Inspiracija: Portnoy, Bobby Jarzomek,Ian Paice, Chambers.....

Re: Return To Forever...

Post by Stefan93 » July 21st, 2008, 2:42 am

Paz ovo, ja imao za arenu 5 red, i otisao da zamenim karte za SC i dobijem 1. red. I pocne koncert, i ja vidim(posto su bila neka posebna fensi mesta) prazno mesto bukvalno ispred bine. I samo kao odem da slikam i sednem. I izbaronisem ljudima pored mene kako kasnim na koncert :)
I posle na Duel Of The Tyrant And The Jester se svi priblizili napred, i na kraju sam se rukovao sa svima i dobio autogram i palicu od Lenny Whitea
Post Reply