Roland TD 10 hihat pintech .....

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Roland TD 10 hihat pintech .....

Post by gajagus » August 13th, 2011, 1:05 am

:angry:

moze li neko objasnjenje zasto kod td 8 dvokanalno trigerovanje pedale hihata a kod td 10 ne da nema nego kanal uopste ne daje izlaz isto ko i na td 7 .... samo opciju open /close bez middle zvuka ......poluzatvaranja hihata ....

citao sam nesto za superior mod modula i njegovo podesavanje ali ne uspevam da nadjem to u modulu ....moze li neko pojasnjenje problema ...kako da pokrenem second trig na stereo cincu tojest drugi trig izlaz ...ako je ovo problem na hihatu sigurno se i na ostalim padovima isto desava ..da sigurno ne mogu rim shot namestiti ..ili drugi zvuk po drugom izlazu ..nadam se da razumete moj problem ...unapred hvala
https://t.me/pump_upp
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Roland TD 10 hihat pintech .....

Post by RLRRLRLL » August 15th, 2011, 1:49 pm

Nisam siguran da sam bas najbolje razumeo pitanje, ali ono sa cim sam ja imao iskustva je td7 i sto se tice stereo trigovanja oni na td7 rade. Sta vise mozes da namestis da svaki od njih bude velo-sensitive pa da im se menja boja u odnosu na jacinu udarca.
E sad Hihat... Ja imam napravljeni HH controler, i sobzirom da je pravljen (doslovno kao prekidac on/off) ja imam samo totalno otvorenu i totalno zatvorenu kontru. Medjutim, desava se na nekim kanalima da pored ta dva zvuka, svaki drugi put kada nogom zgazim HH controler cujem i jos jedan treci zvuk. Kontam da je taj zvuk tu jer je vlasnik modula pre mene imao originalni HH cont i mogao je da kontrolise i tu notu. Da mi ne bi parao usi ja sam toj noti zadao vrednost Volume 0, tako da se sada ona ne cuje. Predpostavljam da TD7 ima opciju za poluotvorenu kontru ali svakako samo sa originalnim HH cont ili pak sa pravljenom stereo papucicom.

Sto se tice pokretanja second trig na stereo cicncu, jednostavno kada ubodes kabl u pad i masinu, i kada udaris mesto za rim, masina treba da prepozna taj signal. Moze da se desi da su te note smanjene, pa tako kad proveravas da li rade rim ili ne, neka ti bude uklucena masina na setings/triger, jer ces tamo videti da li masina prepoznaje rim ili ne. Obicno je obelezen kao R2 recimo...
Art, action, reincarnation...
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Roland TD 10 hihat pintech .....

Post by gajagus » August 15th, 2011, 3:12 pm

u pravu si .....sto se tice trigerovanja pedale ... fd 7 ili slicno oni su ti mono ....tojest jedno trigerovanje ...otpusteno otvoreno ili efekat zatvoreno klasicno stiskanje .......a kratko zatvoreno ti daje treci u prevodu slap hihat zvuk brzo spajanje i brzo otpustanje signala ....a za ovo ti treba dobar sens baziran spoj dva kontakta da bi dobio ovo sve zajedno .....
u ovom slucaju td 10 koristim ....a sto se tice second trig ....tojest drugi kanal uopste nije vezan ni za jednu pedalu kako vh 11 tako i fd 7 .......govorim o elektronici u samom mehanizmu ....tako da ta solucija otpada .........mada sam primetio ponekad ako se udaraju 16 tine po kontri i blago zatvara/otvara se dobije neki nazovi prelaz iz jednog u drugi .....tako da nesto ipak postoji ....ali ....aj ga ....provali :D... :zuba:
https://t.me/pump_upp
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Roland TD 10 hihat pintech .....

Post by RLRRLRLL » August 15th, 2011, 9:37 pm

Trebalo bi da radi bez problema sa originalnom papucicom! Cak postoje trigreri na koje kada vrsis jaci pritisak oni izoblicuju notu. Recimo umesto HH cont postavis taj triger, i dok sviras kontru, ako ti noga nije na trigeru kontra je otvorena, a sto vise gazis po trigeru kontra se sve vise zatvara...
Art, action, reincarnation...
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Roland TD 10 hihat pintech .....

Post by gajagus » August 15th, 2011, 10:07 pm

hmmmmmmm reci ti meni gde toga ima ili kako se zove taj triger da potrazim .... :thumbup: inace triger sam rasklapao gledao ...to sto se jednom rastavi gotovo nema popravke .. :wicked: sto bi rekli mozes biti strucnjak koliko hoces neke stvari se ne mogu popraviti ....samo postoji zamena ili neka druga jednostavnija ili adekvatna varijanta koja je uvek losija od originalnog ....ali sluzi svrsi ... ;)
https://t.me/pump_upp
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Roland TD 10 hihat pintech .....

Post by RLRRLRLL » August 16th, 2011, 12:16 am

Zove se upravo onako kakvu funkciju obavlja pressure sensitive trigger, rolandovi padovi pd serije rade na tom principu. Rim na tim padovima nije standardan piezo nego je pressure sensitive trigger, pa zato mozes da ih koristis i kao standardan triger a isto tako i za choke (udaris pad na kome ti je cinela pa ga uhvatis i cinela stane, to se isto desi i sa kontrom kad nagazis controler, dakle istu funkciju obavljaju taj piezo i controler).
Mozda u radio klubu ima da se pazare...
Art, action, reincarnation...
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Roland TD 10 hihat pintech .....

Post by gajagus » September 28th, 2011, 11:25 pm

da li zna neko dobar sajt za pintechovanje tojest podesavanje boja na td 10 bez ovog expanded tdw a ...........

i da li neko zna kako se vrsi dabl trigerovanje i iskoriscavanje stereo izlaza na cinelama ...posto mi na crashu radi samo jedna boja .....radi se o cy 12 ki
https://t.me/pump_upp
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Roland TD 10 hihat pintech .....

Post by despic » November 1st, 2011, 2:38 pm

mislis "layer"- ovanje ;) koliko ti cinele imaju zona?
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Roland TD 10 hihat pintech .....

Post by gajagus » November 1st, 2011, 2:46 pm

pa cy 12 je dual zone ...koliko sam informisan ...tojest ima i choke efekat zaustavljanje rukom ...bell je isto podesiv ... recimo bell /zvono mi cepa kao splash ili kao china ....to znaci da cinela ima dva ulaza ....jedan je za bell a drugi je za edge/ivicu zaustavljanje i celu cinelu ....

hteo sam pitati da li na modulu td 10 moze da se izvede sledece ......recimo hteo bih da nadogradim recimo 10 CINELA lupam ....da li moze na svaki izlaz recimo od timpana jedan /prvi ulaz da bude timpan drugi stereo izlaz od cinca da bude recimo podesiva cinela a drugi kraj uboden u cinelu ....da li modul podrzava tu opciju ili je MODUL OGRANICEN NA 3 CINELE PLUS HIHAT ...ILI 4 CINELE + HIHAT MANJE JEDAN TIMPAN 4 VORKA
jer na modulu postoji povrsina i edge od padova ....tojest rim/SHOT ....

nadam se da me razumete ....... :rolleyes:
https://t.me/pump_upp
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Roland TD 10 hihat pintech .....

Post by RLRRLRLL » November 1st, 2011, 3:05 pm

Ja probao i skontao sam da je taj drugi piezo u dual zone padu kod rolanda, moze da radi samo na istoj povrsini na kojoj se nalazi prvi piezo, jer modul tek kad zavibriraju oba istovremeno konta da ti ustvari zelis da pokrenes drugi piezo odnosno notu na njemu i onda se cuje recimo samo bell (ako se radi o ride cineli). Bilo kakvo odvajanje pieza recimo na dve odvojene povrsine i spajanjem njih u jedan stereo kabl nece funkionisati, tj hoce onaj prvi (recimo head snare) ali rim se nece aktivirati kad udaris pad na kome je piezo za rim.
Art, action, reincarnation...
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Roland TD 10 hihat pintech .....

Post by despic » November 1st, 2011, 3:07 pm

ja procitao 2 puta i nista mi nije jasno :)
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Roland TD 10 hihat pintech .....

Post by RLRRLRLL » November 1st, 2011, 3:10 pm

E sad dok sam pisao nesto mi pade na pamet... Iscrtacu semu da cu postaviti pa da vidimo, mozda ipak moze ...
Art, action, reincarnation...
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Roland TD 10 hihat pintech .....

Post by despic » November 1st, 2011, 3:20 pm

cekaj, oces fizicki da imas 10 cinela (lupam) :) !? a imas 3 ulaza za cinele...ako su ti dual zone cinele kao sto kazes trebalo bi da moze...na svaki ulaz po 1 cinela..
ali onda imas samo JEDAN zvuk na JEDNOJ cineli...
al to ti je cisto budzenje...ne bi ja to nista dir'o ;)
ulaz u modul mora da ti bude stereo...a da izlazi u dva mono signala...svaki u cinelu
al ponavljam, radice ti samo jedna zona na svakoj cineli
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: Roland TD 10 hihat pintech .....

Post by gajagus » November 15th, 2011, 11:25 am

da na to sam mislio .....despicu .........
roland td 10 mislim da radi na stereo izlaz tojest mora da ima izlaze stereo i iz njega dva kabela mono u stereo cinelu .....sta ce mi dupliranje razlicitih zvukova po cineli ...bitan je senzitiv singl boje ......a iskoristiti boje na dve strane ...tojest u dva pada ...naravno sem ride gde mora biti bell i edge tojest povrsina ..kapitooo. :bend:
https://t.me/pump_upp
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Roland TD 10 hihat pintech .....

Post by despic » November 15th, 2011, 2:31 pm

pa sta ce ti to? samo vizuelni efekat ;)
a "dupliranje" boje znaci dosta...ne znam sta sviras...ja radim house i modul kakav imam, jednostavno zahteva da dupliram boje kako bih dobio relativno dobar zvuk...
Post Reply