Demistifikacija elktronskog bubnja od strane pocetnika

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

td-20
Dobošar
Dobošar
Posts: 126
Joined: February 3rd, 2010, 2:23 am
Moj Bubanj: ROLAND TD-20KX
Moji bendovi: euroband, plus 4
Inspiracija: Stewart Copeland (Police),Steve Gadd, Dewe Veckl

Re: Demistifikacija elktronskog bubnja od strane pocetnika

Post by td-20 » December 12th, 2011, 1:23 am

A za neki deo teksta NE, ali da opet ne sirimo temu. Ja zaista hocu bilo kome da kazem a i da pomognem iskreno i ne pricam netacne i nepouzdane informacije za ono sto znam kao sto brat milos kaze, a nesto i ja da cujem normalno. :chears:
User avatar
despic
Voljan da vežba
Voljan da vežba
Posts: 256
Joined: February 1st, 2011, 1:38 pm
Moj Bubanj: Alesis, roland, traps, pearl joey jordison
Moji bendovi: Electronics, White City

Re: Demistifikacija elktronskog bubnja od strane pocetnika

Post by despic » December 12th, 2011, 4:00 pm

e, ja sad moram da probam taj td 20 ;)
td-20
Dobošar
Dobošar
Posts: 126
Joined: February 3rd, 2010, 2:23 am
Moj Bubanj: ROLAND TD-20KX
Moji bendovi: euroband, plus 4
Inspiracija: Stewart Copeland (Police),Steve Gadd, Dewe Veckl

Re: Demistifikacija elktronskog bubnja od strane pocetnika

Post by td-20 » December 12th, 2011, 4:11 pm

Ma moze sad da se uzme i td-8 mnogo jeftino, moj drugar je skoro prodavao td-10 za nekih 300-350e znaci td-8 jos jeftinije opet malo je bolje jbg, a opet nije bas mnogo novca to sam hteo reci nema veze sa td-20 :) !!!
IvanB
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 8
Joined: December 20th, 2010, 4:33 pm
Moj Bubanj: ALESIS D4 drum module
Roland pads

Re: Demistifikacija elktronskog bubnja od strane pocetnika

Post by IvanB » December 16th, 2011, 3:54 pm

Pozdrav Svima! Zaista nisam ocekivao da cu pokrenuti ovakvu lavinu... proslo je dosta vremena od mog prvog i jedinog posta. Jedino sto je sigurno nakon svog ovog vremena je da JA ostajem pri svojim tvrdnjama. Inace sviram gitaru po malo. Od svih procesora i efekata sve se zavrsi na malo reverba i distorziji. Poenta el. bubnja je da sto moze vise podseca na akusticni kako zvukom tako i narocito u poslednje vreme izgledom. Oko toga se svi slazemo zar ne? Poenta je u tome sto se to moze postici sa par stotina evra ali i sa par hiljada. posto je bubanj takav instrument kakav je nije harfa jeli? neka mi neko od cenjenih clanova foruma ko ima tu srecu da poseduje TD20 ili nesto bolje objasni kako se ophodi prema svom bubnju. Znam lika koji svoj TD20 cisti cesce nego sebe, koristi jednu "boju" i apsolutno je sretan u svom fetishu. Ali ja tih para nemam... kada to kazem mislim da mi ne treba stvar koju ako izgubim ili ostetim nisam u mogucnosti da odmah i bez nekog preteranog razmisljanja i kupim. Ja radim za svoj novac niko mi ga ne poklanja to je poenta celog pisanija. Garantujem vam da "svako" moze napraviti pad koji je podjednako dobar kao padovi TD20. Ovde se svodi na prici o padovima, dinamika, osecaj,izgled... Zato ljudi ne bacajte pare...ko ih ima sigurno ga ova tema i ne zanima. Ista je situacija kao i pre za 300 evra kupite sebi bubanj i lupajte. Za te novce se dobija fantasticna stvar za vezbu, kucu,sobu,garazu,tezgu. Vi koji svirate u areni ili barem Sava Centru sigurno zaradjujete dovoljno za TD20. Ako ipak ne zaradjujete toliko onda ste u problemu, prodajte bubanj, kupite nesto jeftinije i sacuvajte pare idu krizna vremena.
td-20
Dobošar
Dobošar
Posts: 126
Joined: February 3rd, 2010, 2:23 am
Moj Bubanj: ROLAND TD-20KX
Moji bendovi: euroband, plus 4
Inspiracija: Stewart Copeland (Police),Steve Gadd, Dewe Veckl

Re: Demistifikacija elktronskog bubnja od strane pocetnika

Post by td-20 » December 19th, 2011, 1:33 pm

Od svih procesora i efekata sve se zavrsi na malo reverba i distorziji. Poenta el. bubnja je da sto moze vise podseca na akusticni kako zvukom tako i narocito u poslednje vreme izgledom. Oko toga se svi slazemo zar ne? Poenta je u tome sto se to moze postici sa par stotina evra ali i sa par hiljada. posto je bubanj takav instrument kakav je nije harfa jeli?
NEVEROVATNO, narocito ovo sta je poenta !
Ne branim nikom da koristi sta god pozeli, nemas bas nikakvih razloga da me optuzujes za mistifikacije, samo zato sto pricam po svom iskustvu koje se ne slaze sa tvojim. Tebi nesto radi posao za nevelike novce, ok, nemam problem sa tim, ali ne mora da znaci da ce svakom da radi, mislim da mi je obaveza da upozorim, da moze biti problema (kao sto ih ima), a sad ako ti smatras da je to mistifikacija, ok... smatraj... ja cu i dalje da pricam po svom iskustvu... :)
IvanB
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 8
Joined: December 20th, 2010, 4:33 pm
Moj Bubanj: ALESIS D4 drum module
Roland pads

Re: Demistifikacija elktronskog bubnja od strane pocetnika

Post by IvanB » December 20th, 2011, 11:34 am

Pozdrav jos jednom! Zaista se izvinjavam ako je moje pisanije neko shvatio kao optuzivanje. Stvarno mi to nije bila namera. Kada sam rekao "mistifikacija" mislio sam na to da se previse paznje pridaje tehnickim stranama bubnja a mnogo manje muziciranju. U moje vreme je klinac koji je imao kompletan set Amati-ja bio presrecan, sviralo se sirovo a bogami i surovo. To je bio pravi RnR.
Neki od tih klinaca su danas u apsolutno drugim vodama kao i ja uostalom ali su neki ostali i pokusavaju da ovu tuznu RnR scenu u Srbiji ozive. Zeleo sam da "klincima" koji danas ulaze u svet muzike pojasnim da ako imaju "Blackie" nece svirati kao Clapton da je ludost davati 5.000 evra za gitaru od koje se ne zivi da cak i oni koji to mogu, realno shvate da im to ne treba a da oni koji to ne mogu sebi da priuste shvate da se i sa jeftinim instrumentima stvara isto tako dobra muzika. Sve Vas puno pozdravljam i zelim od sveg srca puno zdravlja i dobre muzike u 2012. Ostalo ce vec doci samo po sebi. SVE NAJBOLJE!!!!
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Demistifikacija elktronskog bubnja od strane pocetnika

Post by Woody » December 20th, 2011, 8:05 pm

:chears:
The Sea, The Sea
td-20
Dobošar
Dobošar
Posts: 126
Joined: February 3rd, 2010, 2:23 am
Moj Bubanj: ROLAND TD-20KX
Moji bendovi: euroband, plus 4
Inspiracija: Stewart Copeland (Police),Steve Gadd, Dewe Veckl

Re: Demistifikacija elktronskog bubnja od strane pocetnika

Post by td-20 » December 20th, 2011, 10:24 pm

Takodje

:chears: :bend: :bend: :bend: :djitra: :thumbup:
Post Reply