Alesis Surge kontra - pomoć

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
boggie91
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 2
Joined: December 27th, 2010, 4:16 pm

Alesis Surge kontra - pomoć

Post by boggie91 » December 27th, 2010, 4:31 pm

Pozdrav,

U toku sviranja mi je otkazao trigger na Alesis Surge kontri, proverio sam sve - kabl, modul, dakle definitivno je trigger. Set (DM10 PRO) je star 2 meseca, redovno sviram, i redovno vodim računa o jačini udaranja i stanju seta, međutim, juče sam se iznenadio kada sam odšrafio kontru i primetio da je ona malo naprsla na centru, pored rupe za stalak, što je bilo nemoguće videti bez odšrafljivanja.

Da li to ima veze sa samim triggerom, i ako nema, da li se neko razume u iste, kako bi mi pomogao ? Hvala
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Alesis Surge kontra - pomoć

Post by RLRRLRLL » December 27th, 2010, 7:27 pm

Ne bi trebalo da ima veze sa trigerom, jer triger nije cela cinela vec je on ispod odredjenog dela. To se lako da opraviti, i postoji dva nacina. Mozes da zamenih triger na kontri, u servisu nekom ili sam, ili da zamenis celu kontru, kako dalje ne bi pucala. Recimo, uzmes splesh neki 10 ili 12 inca, kupis piezo u radio klubu (nije vise od 80 dinara) i fiksiras ga sa donje strane cinele. Radi odlicno.
Ja sam tako napravio ceo set cinela, s tim da sam sve cinele gumirao sa gornje strane da bi ubio zvuk akustike. Choke je vrlo lako napraviti, jedino je potrebno da modul ima tu opciju.
Evo pogledaj nesto slicno
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B33Lwbms ... er&list=UL[/youtube]
Last edited by RLRRLRLL on January 7th, 2011, 5:11 pm, edited 1 time in total.
Art, action, reincarnation...
boggie91
Bubnjar Početnik
Bubnjar Početnik
Posts: 2
Joined: December 27th, 2010, 4:16 pm

Re: Alesis Surge kontra - pomoć

Post by boggie91 » December 28th, 2010, 2:11 am

Pa da, i mislio sam da nema veze to što je prsla, a prsla je verovatno jer sam je previše zatego. Hvala puno, snaći ću se nekako, samo da pitam šta je piezo, video sam termin i na modulu, samo sam tek ušao u svet e-bubnja, pa ne znam...?

BTW, odličan custom set činela, a padovi, jel su i oni custom ili...?
User avatar
RLRRLRLL
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 693
Joined: July 24th, 2010, 5:21 pm
Inspiracija: muzika...
Location: Vrsac/Zemun

Re: Alesis Surge kontra - pomoć

Post by RLRRLRLL » January 7th, 2011, 5:13 pm

Rekao bi da jesu, mislim da je lik radio diy mesh opne, sa kupicom sundjera koji je u kontaktu sa opnom i piezom...

Piezo je element koji pretvara vibraciju u signal koji se kablom prenosi u modul a modul taj signal reprodukuje u zvuk.
Art, action, reincarnation...
Post Reply