Roland HD1-unosenje boja

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

Post Reply
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Roland HD1-unosenje boja

Post by filster » December 24th, 2010, 3:31 pm

Ponosni sam vlasnik novog Rolanda HD-1. :) Medjutim, vrlo sam zaintrigiran kako bih mogao privremeno ili trajno (a bolje je trajno) da unesem nove boje u njega? On na sebi ima 10 setova, od kojih ja bar 5 smatram meni nepotrebnim za svirke, ali totalno.
Na svom skromnom modulu ima par ulaza, output obican, plus za slusalice, mix in ulaz, i midi out ulaz.
E, sad ovako... Ja sam cuo neke price da mogu boje sa aranzera, midi in u klavijaturu, i midi out u moj bubanj, i pice boje... Medjutim, video sam jako interesantnu stvar-MIDI KABL. Sa jedne strane je midi in i midi out, a sa druge strane je USB.
Tu ne treba nikakav drajver za komp, znaci ide usb u komp, aliiiiiiiiiiiii... Sta dalje? :)
Je l' da kupujem kabl ili ne? :) Glupo mi je da puknem 2000 dinara ako ce posle toga on da mi sluzi da vezem pantalone. :D Dakle, interesuje me kako mogu, da li mogu, i sta mogu da ubacim u njega? :)
I molim za objasnjene sta su to semplovane boje, sta je sta, i sta sve ima... :)
Hvala. :- I izvinite na opsirnosti. :)
Who let the dogs out !?
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Roland HD1-unosenje boja

Post by Woody » December 24th, 2010, 5:00 pm

HD-1 kao i sve ostale serije rolandovih V-drum modula NEMA mogucnost dodavanja novih semplova. Jedino sto postoji kao neki apgrejd je ucitavanje novih kit-ova a to su samo drugacije izeditovane postojece farbe. Nazalost, HD-1 nema ni ovu mogucnost posto nema midi-in port... drugim recima moze samo da salje midi informacije, a ne da ih prima.

"I molim za objasnjene sta su to semplovane boje, sta je sta, i sta sve ima..."

To je toliko siroka oblast da bi valjalo otvoriti posebnu temu sa objasnjenjima... Sempl-uzorak je u ovoj terminologiji digitalni zapis zvuka koji se koristi kao gradja za slozeniju muzicku formu. To je ono sto mi ovde zovemo boja ili farba, bar sto se tice zvukova bubnja ("boje" na klavijaturama mogu biti mnogo kompleksnije) . "Semplovan" bubanj obicno znaci da je usnimljen udarac u pravi bubanj i taj zapis je pohranjen u memoriju modula ili softvera kao zvuk odredjene jacine i trajanja. Udarcem u senzor (pad, triger) ili midi informacijom sa klavijature ili iz sekvencera odredjene jacine i pozicije pozivamo odgovarajuci sempl... Ima toga jos mnogo...
The Sea, The Sea
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Roland HD1-unosenje boja

Post by Woody » December 25th, 2010, 2:28 pm

Zaboravih na ovo:

"Midi in u klavijaturu,i midi out u moj bubanj, i pice boje..."

Ova varijanta omogucava da koristis modul kao triger I/O a klavijaturu kao ton generetor, tojest zabodes padove u modul, midijem izadjes u klavijaturu (ili jos bolje modul od klavijature) i odatle audio out u razglas ili sta vec koristis za slusanje. To je jedini nacin da sviras neke druge boje, ali tu ima zvrcka! Semplovi koje imas u modulu su prilagodjeni sviranju na padovima i ponasaju se mnogo prirodnije nego farbe klavijature... Ako se zezas kod kuce to je ok, ali na svirci mnogo gubis na dinamici i zivosti.
The Sea, The Sea
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Roland HD1-unosenje boja

Post by filster » January 4th, 2011, 9:03 pm

Uh, hvala ti veliko, brate moj. :)
Pazi ovako, nemoj da se smejes... Al' ja sam se ipak nadao da nesto moze, da ima neka caka, neka varka... :) Ono, kako promene softver na starom mobilnom telefonu koji ima ulaz samo za punjac? :) Itd, itd.... :)
Who let the dogs out !?
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Roland HD1-unosenje boja

Post by filster » January 4th, 2011, 9:15 pm

Vidis, lik je uneo nove boje, jer 3 set ne zvuci ovako... :-)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_rMHFdu1 ... re=related[/youtube]
Who let the dogs out !?
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Roland HD1-unosenje boja

Post by Woody » January 5th, 2011, 1:11 pm

E vidis, covek je ubo modul u komp i koristi ga kao I/O za trigere, a zvuk izlazi iz kompa preko addictive drums (zato se klip zove Addictive Drums+Roland HD-1). Dakle, nije nista uneto u modul nego sviraju boje sa kompa. Za ovakvu varijantu ti treba bilo kakav modul sa midi out portom i padovi, isto kao i ona kombinacija sa klavijaturom koju si spominjao. Ako imas komp ili jos bolje laptop, treba ti midi kabl i neka usb ili firewire zvucna kartica (to je jedina opcija koja dobro radi, sve ostale su vrlo nepouzdane i samo ces imati probleme) i sav potreban softver tojest sekvencer (nuendo, cubase, logic, protools...) sa instaliranim vst bubnjevima npr. BFD, addictive, EZ drummer itd.
The Sea, The Sea
User avatar
filster
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 364
Joined: November 19th, 2009, 3:50 pm
Moj Bubanj: Basix Custom, Meinl HCS
Inspiracija: Dave Weckl, Srdjan Dunkic, Dragan Gaga Krstic, Amar Cesljar...
Location: Brus

Re: Roland HD1-unosenje boja

Post by filster » January 6th, 2011, 4:21 am

Auuuuu, brateee mojjjj, ala se ti razumes!!! :)
Nema sta, proglasavam te najjacim, svega mi. ;)
Hvala ti veliko matori, isprobacu nesto, mada.... Ovo sve znaci da mora da se nosi lap top na svirke, bla-bla, i ta zvucna kartica, i sve to.... Ispadne jeftinije da dam moj i dodam 150e i kupim bolji modul, realno.... ;)
Al' smislicemo vec nesto, kad mi bubnjari pa nismo. :)
Hvala jos jednom. Pozdrav ;)
Who let the dogs out !?
User avatar
MarcusS
Admin
Admin
Posts: 2726
Joined: October 16th, 2007, 2:39 am
Moji bendovi: Masno i Glasno
Inspiracija: Gavin Harrison, Chad Smith
Location: Stara Pazova

Re: Roland HD1-unosenje boja

Post by MarcusS » January 6th, 2011, 11:25 am

Tema pomerena u odgovarajući podforum.
Spread the word! :)
User avatar
Woody
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1412
Joined: October 14th, 2010, 1:07 pm
Moj Bubanj: Mapex, Pearl, Ludwig, Paiste, Anatolian, Roland
Moji bendovi: Dancing Waves, freelance
Inspiracija: Bonham, McBrain, Kache, Bordin, Collins, Copeland, Garo...
Location: Beograd, highseas

Re: Roland HD1-unosenje boja

Post by Woody » January 6th, 2011, 2:48 pm

@filster - jurim to o cemu pricas vec dosta dugo... Za sad, jedina varijanta koju sam nasao, a omogucava unosenje novih zvukova u modul je Yamaha DTXtreeme III i DTX900, prvi je oko 1000, a drugi preko 1500 jura samo moduli, pa ti sad vidi :ranting:

@MarcusS - Rock on!
The Sea, The Sea
Post Reply