Pearl E-Pro Live

Elektronski bubnjevi, elektronika, ozvučavanje bubnjeva, mikrofoni...

Moderator: Supermoderatori

triggy
Dobošar
Dobošar
Posts: 145
Joined: March 10th, 2010, 10:59 pm
Inspiracija: Steve Smith, Gene Hoglan i mnogi drugi...

Pearl E-Pro Live

Post by triggy » March 25th, 2010, 12:31 am

Polako i veliki zalaze u elektroniku.
http://www.e-prolive.com/
Pre koji dan sam video ovo i čini mi se da je to budućnost bubnjeva, tj nekakav hibrid akustičnog i električnog bubnja. A ovo što Pearl pravi bi bio prvi značajniji korak... Ili, ne... :blink:
User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Pearl bubnjevi

Post by ProFTW » March 25th, 2010, 10:07 am

ne pratis kolega, odavno to izaslo :)
ka-PAU
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pearl bubnjevi

Post by Drobac » March 25th, 2010, 12:50 pm

Da, pre čitava 2 meseca. Što baš i nije davno.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
triggy
Dobošar
Dobošar
Posts: 145
Joined: March 10th, 2010, 10:59 pm
Inspiracija: Steve Smith, Gene Hoglan i mnogi drugi...

Re: Pearl bubnjevi

Post by triggy » March 25th, 2010, 11:04 pm

ProFTW wrote:ne pratis kolega, odavno to izaslo :)
Sorry, bio sam u selidbi pa duže vreme nisam imao net...
Nego, šta mislite vi o tome?
Da li će mo kroz nekih 10-15 godina svi preći na tako nešto. Dosta bubnjara je skeptično sa elektroncima, ali ovo liči kao pojava LESPOL gitare u gitarama. Svima je bila odbojna u početku a kasnije... Pogotovo što sada iza tako nečega stoji firma poput PEARL-a.
User avatar
Maleni10
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 499
Joined: September 25th, 2008, 10:53 am
Moj Bubanj: Premier Artist Maple
Moji bendovi: Bajka bend
Inspiracija: Vinie Colaiuta
Location: Belgrade
Contact:

Re: Pearl bubnjevi

Post by Maleni10 » March 26th, 2010, 2:01 am

triggy wrote:Polako i veliki zalaze u elektroniku.
http://www.e-prolive.com/
Pre koji dan sam video ovo i čini mi se da je to budućnost bubnjeva, tj nekakav hibrid akustičnog i električnog bubnja. A ovo što Pearl pravi bi bio prvi značajniji korak... Ili, ne... :blink:
Hm.... zanimljivo, al' mi se trenutno kosa dize od spomena elektronca, UZAS!!!!!!!!
Mada ovaj pro live lol , hehehe nije im niko rekao da ima zemlja u kojoj to znaci... vrsta sranja lol , ako nista, ako je filing i dalje sjeban dok se svira, bar je estetski&vizuelni momenat pobedio sve hibride do sad, napredak! :chears:
Last edited by Maleni10 on March 26th, 2010, 4:11 am, edited 1 time in total.
User avatar
alexa
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 1875
Joined: February 28th, 2008, 4:54 pm
Moj Bubanj: Pearl Masters, Sabian, Zildjian
Moji bendovi: Violent Chapter, Tea Break
Inspiracija: Bubanj
Location: Beograd
Contact:

Re: Pearl bubnjevi

Post by alexa » March 26th, 2010, 3:59 am

triggy wrote:Da li će mo kroz nekih 10-15 godina svi preći na tako nešto.
Ne dao bog da se to desi. Slažem se da sve ima svoju primenu ali da akustični bubnjevi zamru...teško da to može da se desi tek tako.
Zlo i napoako...666, 999
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: Pearl bubnjevi

Post by Drobac » March 26th, 2010, 10:46 am

Splitovao sam temu, pa da pričamo ovde samo o Pearlovom elektroncu, tamo ćemo o akustici. ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
triggy
Dobošar
Dobošar
Posts: 145
Joined: March 10th, 2010, 10:59 pm
Inspiracija: Steve Smith, Gene Hoglan i mnogi drugi...

Re: Pearl E-Pro Live

Post by triggy » March 27th, 2010, 2:45 am

Nevidim hibrid ( uh, ja ga već krstio ) kao zamenu akustičnog kompleta, nego više kao evoluciju. Mislim da će vremenom biti potpuno isti osećaj svirati bilo koji komplet (električni ili akustični) ali će električni imati praktičniju namenu. Nešto poput digitalnog fotoaparata, jeste aparat sa filmom mahom kvalitetniji ali je digitalac neuporedivo praktičniji.
Sa druge strane u novijoj muzici ,bez obzira na stil, ima prilično mnogo elektronike i semplova, što bez nekakvog modula bubnjar nemože i uživo odsvirati.
A tu su i vežbe koje sa elektroncem koje deluju neupredivo za vašu okolinu naspram staroga dobroga akustičnog kompleta. A kada želiš da ti grmi, samo okreneš potenciometar...
PS- Drobac, thanx :chears:
User avatar
miloš
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 395
Joined: September 11th, 2008, 1:57 am
Moj Bubanj: Mapex proM, Paiste,Gibraltar, Vic firth, Remo
Moji bendovi: Harlekin, Pablo psihopata...
Inspiracija: Mike Protnoy, Chad Smith, Gavin Harrison

Re: Pearl E-Pro Live

Post by miloš » March 27th, 2010, 2:51 am

...u interesantno receno , pa ja se slazem sa tobom iz vise razloga (vecinu si naveo :D )
al moje misljenje je da ovako nesto definitivno dolazi , i da ce naci primenu itekako... a ovo sto je pearl uradio izgleda bruka, voleo bih da probam...
td-20
Dobošar
Dobošar
Posts: 126
Joined: February 3rd, 2010, 2:23 am
Moj Bubanj: ROLAND TD-20KX
Moji bendovi: euroband, plus 4
Inspiracija: Stewart Copeland (Police),Steve Gadd, Dewe Veckl

Re: Pearl E-Pro Live

Post by td-20 » April 12th, 2010, 4:22 pm

Evo da se nadovezem na ovu temu pa malo da razjasnim sta je Pearl uradio.Bio sam u Frankfurtu na sajmu i probao sam ovaj bubanj bas na njihovom standu, i to bas ovaj model koji je na snimku http://www.youtube.com/watch?v=84pR65HI ... r_embedded, to je komplet akusticni bubanj koji mozes menjati po potrebi da li zelis da sviras akusticni ili elek. bubanj, samo se koza od akustike skine (sto se vidi na kraju snimka kao primer) i zameni se sa trigerom koji je napravljen od neke mesavine gume i plastike a koji je u istom obliku kao i koza za obican bubanj.Osecaj za pod ruku nije bas idealan (upija palicu) mnogo bolje pravi Roland jer se koristi mrezica koja se zateze po zelji sviraca. Njegova cena nije losa mislim da je oko 2500e.Mislima da je Pearl napravio malu prevaru sto se toga tice, ti ces u principu platiti tu cenu najvise najvise za modul i trigere a priznacete da je to velika suma samo za to, a ovaj set akusticni je u cenovnom rangu oko 500-600e ostalo places ove trigere i modul ....
td-20
Dobošar
Dobošar
Posts: 126
Joined: February 3rd, 2010, 2:23 am
Moj Bubanj: ROLAND TD-20KX
Moji bendovi: euroband, plus 4
Inspiracija: Stewart Copeland (Police),Steve Gadd, Dewe Veckl

Re: Pearl E-Pro Live

Post by td-20 » April 12th, 2010, 4:27 pm

User avatar
ProFTW
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2385
Joined: November 20th, 2007, 6:30 pm
Moj Bubanj: Gretch Catalina Maple, Istanbul Mehmet Samatya
Moji bendovi: Magic Audio Box
Inspiracija: Marco Minnemann, Derrick McKenzie, Mark Guiliana

Re: Pearl E-Pro Live

Post by ProFTW » April 12th, 2010, 5:05 pm

e probao sam taj e pro live bas na mussik messe-u i mogu vam reci da nije nista posebno :P
Za te pare lepo uzmes td-20 i ne boli te glava...
ka-PAU
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Pearl E-Pro Live

Post by Mare » April 12th, 2010, 9:53 pm

Mislio sam da se ne mešam u ovu temu pošto dotični set nisam lično probao ali po vašim dosadašnjim postovima i mojim ličnim iskustvom sa "elektronikom" moram vam reći da ovo nije ništa novo niti spektakularno.
Zašto tako mislim? Zato što ovako nešto (slične forme) lično posedujem već dugi niz godina i koristim ga za (prinudno) vežbanje. Kada živiš u stanu, a voliš i sviraš glasan instrument, prisiljen si na razmišljanje kako da rešiš problem sa glasnoćom. Kupovina elektronca... hmm, možda je skupa investicija, izoliranje prostorije je još skuplja i komplikovanije i najzad sam našao rešenje, kako da sviram svoj akustičan set u stanu, a da nikome ne smetam. Moje rešenje je: Tdrum mesh heads, Ddrum trigeri i Roland TD6 modul (koje prodajem). Činele su ostale akustične, a problem glasnoće činela sam rešio sa ovim
Jeste da nije baš isto kao ovaj Pearl-ov ali zato sam i rekao da posedujem nešto "slične forme" i to imam nekoliko godina, zato kažem da ovo nije ništa spektaularno i ništa novo.
Sve je ovo izlizana fora, tako da mlađim kolegama savetujem da se paze i čuvaju ovakvih klasičnih marketinških poteza koji su prisutni svuda.
I još nešto, ovako nešto neće zaživeti bar za još nekoliko desetina godina, sve dok kompletna muzika ne evoluira i nešto, što bi se iz mog ugla gledišta, ne bi nazivalo muzikom. A ide se tim stopama ali to ćemo u nekoj drugoj temi. Sve ovo je moje mišljenje koje sam hteo da iznesem bez namere da se prepucavam sa bilo kim.
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
control-sound.com
Dobošar
Dobošar
Posts: 109
Joined: January 9th, 2009, 1:10 pm
Moj Bubanj: Pearl
Inspiracija: Chad Smith
Contact:

Re: Pearl E-Pro Live

Post by control-sound.com » April 13th, 2010, 1:27 am

td-20 wrote:Evo da se nadovezem na ovu temu pa malo da razjasnim sta je Pearl uradio.Bio sam u Frankfurtu na sajmu i probao sam ovaj bubanj bas na njihovom standu, i to bas ovaj model koji je na snimku http://www.youtube.com/watch?v=84pR65HI ... r_embedded, to je komplet akusticni bubanj koji mozes menjati po potrebi da li zelis da sviras akusticni ili elek. bubanj, samo se koza od akustike skine (sto se vidi na kraju snimka kao primer) i zameni se sa trigerom koji je napravljen od neke mesavine gume i plastike a koji je u istom obliku kao i koza za obican bubanj.Osecaj za pod ruku nije bas idealan (upija palicu) mnogo bolje pravi Roland jer se koristi mrezica koja se zateze po zelji sviraca. Njegova cena nije losa mislim da je oko 2500e.Mislima da je Pearl napravio malu prevaru sto se toga tice, ti ces u principu platiti tu cenu najvise najvise za modul i trigere a priznacete da je to velika suma samo za to, a ovaj set akusticni je u cenovnom rangu oko 500-600e ostalo places ove trigere i modul ....
U pitanju je vision shell koji kosta oko 1000 eur. + rampa + stalci + brass cinele (ali i dalje necujne) + modul i to sve Pearl. Ne moze da bude jeftno.
Ali izlazi i jeftinija verzija: u nekoj jednostavnjoj boji sa plasticnim cinela (jako slicne Rolandovim cinelama)

U Evropi se ocekuje u septembru - oktobru.
triggy
Dobošar
Dobošar
Posts: 145
Joined: March 10th, 2010, 10:59 pm
Inspiracija: Steve Smith, Gene Hoglan i mnogi drugi...

Re: Pearl E-Pro Live

Post by triggy » April 20th, 2010, 9:59 pm

Koliko vidim reklama i lepa šasija su učinili da sve deluje privlačnije nego što bi trebalo. Mislim da će evolucija nastupiti kada naprave neku još napredniju MESH opnu koja bi pod palicom delovala još prirodnije a nečujno i dalje. Nešto što su uradili sa činelama, sada imaje i izgled i osećaj gotovo identičan akustičnim. Po meni, to je samo pitanje vremena.
Post Reply