Membrane (kože)

Palice, opne, metlice...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
Knjaz
Dobošar
Dobošar
Posts: 65
Joined: May 9th, 2014, 12:56 am

Re: Membrane (kože)

Post by Knjaz » June 25th, 2014, 2:56 pm

Predpostavio sam, cak sam hteo da probam da je stavim dole na dobos kao rezo. Ali me mrzi da rastimavam dobos da bih eksperimentisao. :D
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Membrane (kože)

Post by downbeat » June 25th, 2014, 3:27 pm

Mislim da je ona predebela za rezonantnu za doboš. Nećeš ništa sa tim napraviti. dobićeš.. panj :D
..za tom je već neka druga priča.
User avatar
Knjaz
Dobošar
Dobošar
Posts: 65
Joined: May 9th, 2014, 12:56 am

Re: Membrane (kože)

Post by Knjaz » June 25th, 2014, 3:47 pm

Stavljao sam ja na neki stari jamahin dobos kao klinac neku debelu ne secam se ni koje marke je bila jer mi rezonantna pukla, rasekao je snerom ni sam ne znam kako... Komsije mislile neko otvorio kovacku radnju, to je pucalo kao nenormalno :D
Ma da ja volim ponekad taj ''suvlji'' stim, ali ume da bude bolno za usi okoline :D
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Membrane (kože)

Post by Mladen Dimitrijević » June 26th, 2014, 5:12 am

Jel ima neko iskustva sa coated emperor na bassu? :cvike:
Ajmo ladni sokoviii :D
User avatar
Knjaz
Dobošar
Dobošar
Posts: 65
Joined: May 9th, 2014, 12:56 am

Re: Membrane (kože)

Post by Knjaz » July 1st, 2014, 12:48 am

Odlucio sam da promenim i rezonantnu na dobosu, gore sam ipak ostavio g2, ima neko neku preporuku ili svejedno? Sadasnju menjam jer ne verujem nesto preterano reklamnim plastikama u bilo kom obliku.
User avatar
Mladen Dimitrijević
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 477
Joined: April 7th, 2012, 3:16 am
Moj Bubanj: Mapex Voyager, Paiste 101, Audio Technica, Remo
Inspiracija: Vesko Rikov, Chris Coleman, Vukas, Suki Sulimanovic
Location: Srbija, Kragujevac
Contact:

Re: Membrane (kože)

Post by Mladen Dimitrijević » July 1st, 2014, 9:49 am

Knjaz wrote:Odlucio sam da promenim i rezonantnu na dobosu, gore sam ipak ostavio g2, ima neko neku preporuku ili svejedno? Sadasnju menjam jer ne verujem nesto preterano reklamnim plastikama u bilo kom obliku.
A ako ti treba pomoc za rezonantnu na dobos... Ambassador hazy i to je to, nema greske, ovo iz licnog iskustva govorim, ako ti treba nesto malo svetlije i 'lakse', po zvuku, onda diplomat hazy, ali ambassador je keva... :)
Od evansa Evans 500 snare side (kao kod rema ambasador) ili Evans 300 snare side (kao kod rema diplomat) :) :thumbsup:
Ajmo ladni sokoviii :D
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Membrane (kože)

Post by downbeat » July 1st, 2014, 10:06 am

Evans 500 hazy ti je više za duboke doboše.. pošto daje neki čudan prizvuk.. rekao bih kantast, ali mnogo bolja kanta :D .. stavljao sam tu opnu na pikolo doboš i jednostavno iskače nekako.. nije to to. Tako da sam zaključio: pa ovvo je zaista za malo dublje doboše. Rokerske. :)
Ne preostaje ti ništa osim Evans 300 ili remo ambassador... s tim što mi se čini da je taj Evans malo svjetliji.. tj. nekako čišći.
User avatar
Knjaz
Dobošar
Dobošar
Posts: 65
Joined: May 9th, 2014, 12:56 am

Re: Membrane (kože)

Post by Knjaz » July 1st, 2014, 10:14 am

Znaci ambasador je za mene :D
Sta znam mozda sam ja utripovao ali sa svakom rezonantnom mogu da dobijem onaj mastan zvuk dobosa, ne idealan ali mastan, ali visok i tup samo sa kvalitetnijim, cak i debljim (Probao od toma onu :D)
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Membrane (kože)

Post by downbeat » July 1st, 2014, 10:24 am

Tup dobijaš sa većom tenzijom opni. Kako zatežeš, opna sve manje vibrira i bude sve tuplja.. ali ti ide štim gore, visoko. Naravno, možeš i nekim trakama da ubiješ doboš.
User avatar
Knjaz
Dobošar
Dobošar
Posts: 65
Joined: May 9th, 2014, 12:56 am

Re: Membrane (kože)

Post by Knjaz » July 1st, 2014, 10:56 am

Zatezem ja uvek dobro donju, dok sa gornjom se igram u zavisnosti sta sviram, ali vise mi odgovara visi stim, i zbog zvuka i zbog palica, dok prelaze uvek stimujem na medium. Navika valjda bem li ga.
User avatar
Mare
Bubnjar!
Bubnjar!
Posts: 764
Joined: January 13th, 2008, 10:51 am
Location: Austrija
Contact:

Re: Membrane (kože)

Post by Mare » July 1st, 2014, 11:36 pm

Jesi li probao sa donjom Remo Diplomat snare a gornju da staviš Remo Emperor X. Zaboravih da te priupitam, jel drvo ili metal u pitanju?
Ja nisam bubnjar, ja sam činelista
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
Svi instrumenti imaju dušu, samo bubanj ima muda
User avatar
Knjaz
Dobošar
Dobošar
Posts: 65
Joined: May 9th, 2014, 12:56 am

Re: Membrane (kože)

Post by Knjaz » July 2nd, 2014, 2:54 am

Nisam, Remo X sam probao samo uz reklamnu donju tako da mi i nije bilo neke razlike u odnosu na G2, tolike godine sprcah svirajuci a stvarno nikad nisam toliko obracao paznju na rezonantnu. Nisam do skora ni na bas bubanj, pa kad stavih remo powerstroke komsijsku decu u kolevci ljulja.

Drvo je u pitanju.
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Membrane (kože)

Post by downbeat » July 2nd, 2014, 10:22 am

Iskreno da ti kažem, ti onda baš nisi obratio i obraćao pažnju, ako nisi primjetio razliku između G2 i Emperor x :) .. razlika je poprilična. G2 - 2x po 7 mil. a EmpX - 2x po 10 mil + dot/tačka. Znači, razlika je ogromna :)
..rezonantna opna više utiče na samu boju kod tomova nego kod doboša.. tj. znaš i sam kako ide. Gornja opna - Ton/Boja, donja - Trajanje tog tona ili što bi Amerikanci rekli: sustain.
Kod doboša, po nekom mom razmišljanju, njegovu prirodnu boju i sustain ubija mrežica. Koliko god da je ona potrebna, ona zapravo na jednu ruku i sakati zvuk doboša.
To sam shvatio štimajući doboš(e)... naštimam ga bez mrežice, a ono VRH!.. stavim mrežicu, potpuno druga priča. Ne govorim samo o dodatnom zvuku te mrežice-tj.ona i daje karakter dobošu., nego govorim o tome šta ona uradi sa zvukom doboša u smislu sustaina.
Problematika :)
User avatar
Knjaz
Dobošar
Dobošar
Posts: 65
Joined: May 9th, 2014, 12:56 am

Re: Membrane (kože)

Post by Knjaz » July 2nd, 2014, 10:55 am

Moguce da nisam obracao paznju, jbg sta cu kad sam navikao na G2 pa sve i da je nesto bolje usi naviknute.

I ja uvek stimujem dobos bez mrezice i uopste ne vracam sner dok ne dobijem ono sto zelim bez njega, tool volim da sviram sa takvim dobosem ne znam sto :D cak sam pre lepio traku na krajevima i sredini mrezice i dobio prilicno simpatican cudan zvuk :D
User avatar
downbeat
Virtuoz!
Virtuoz!
Posts: 2181
Joined: March 1st, 2008, 1:26 pm
Moj Bubanj: Manic Drum, Istanbul Cymbals
Location: Banja Luka

Re: Membrane (kože)

Post by downbeat » July 2nd, 2014, 8:01 pm

Tool = kraj svega!.. nema dalje!
Post Reply