Mapex duple pedale

Stolice, stalci, pedale...

Moderator: Supermoderatori

User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Mapex duple pedale

Post by gajagus » May 3rd, 2010, 4:58 pm

pokrecem novu temu radi testiranja trazim vase misljenje ..po kvalitetu ....u koji rang da uvrstimo ovu pedalu ...vase licna iskustva . ....s kojim problemima se susrecete s njom ..i sta biste promenili na njemu da ste u mogucnosti ...

ovo sto ja koristim mislim da je Mapex P380A

a licna iskustva su sledeca ....pitanje za pedalu ima li neko problem s levim batom na desnoj duploj pedali tojest da bat seta levodesno iako je sve dobro zategnuto zapucavaju mi se batovi kace jedno za drugo u brzim ritmovima .rastavio da pogledam ono znaci osovina za bat obicna gvozdjurija a lezajevi neverovatno koja fabricka greska uopste nije knapirano da lezaj ne seta ...kako levi lezaj tako i desni .za osovinu levog bata ....i drugo prebacio sam feder s desne pedale na levu radi pravog balansa od onda izgleda kardan ko da ima lufta iosetim stekcanje kardan je izvucen i dobro zategnut i opet ...ima li neko slicnih problema...tojest da li moze ikako da se resi tojest nabudzi da radi kako treba...
https://t.me/pump_upp
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: mapex duple pedale

Post by gajagus » May 3rd, 2010, 5:01 pm

znaci i sama slika govori koliko su batovi blizu jedna drugoj
https://t.me/pump_upp
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: mapex duple pedale

Post by Drobac » May 3rd, 2010, 5:15 pm

Prebacio si levi feder sa desne pedale na levu (sa master na slave)? Ako da, vrati to nazad, upravo si na teži način naučio zbog čega se slave feder fabrički nalazi na master pedali. ;)
Zato i štekće kardan, sad se oseti sav luft u zglobovima.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: mapex duple pedale

Post by gajagus » May 3rd, 2010, 7:49 pm

u sustini onda bi mozda bilo dobro naci jos jedan feder tojest da bude dva slejva ...... tojest dva federa kako bi se onda ponasalo ...prednost ovog polozaja jesto sto su mi noge izbalansirane i dobijam pravi odaziv leve i desne pedale a u onom fabrickom polozaju sto ti kazes slave na masteru ....ne dobijam odgovarajuci odaziv......tojest ne mogu izvesti ili treba mnogo vise truda da izvedem brzinu leve noge ...opet put od noge do federa je dugacak a federi su mi identicno zavrnuti tojest zategnuti ... LR LR OK ali heel toe tehnika me muci u fabrickom polozaju ......

ima jos jedna stvar sto bi preporucio svima posto se kardan iztumba zbog leve desne sile odaziva pritiska i federa ....sta sam uradio tojest sta moze da se uradi ....kod novijih modela kardan je sa tri sarafa a stari s dva ko na slici svaki taj saraf se vremenom sto bi rekli izlize i nema pravi pritisak na onaj limcic osigurac za izvlacenje kardana a taj saraf je u sustini fiksator ili ti saraf koji pritiska kontra stranu petougla izvlacece vodjice kardana i samim tim efektom popravke sarafa dobijate cvrstinu izvucenog kardana samo je bitno dobro zavrnuti ...sve sto trebate da uradite za sve srafove od kardana pa do federskih srafova da pogledate da li su izlizani ili s oborenim ivicama...uzeti ponaosob svaki i kod majstora na kamen izravnati da kad naleze u navoj tojest kad stiska osovinu kardana da nalegne saraf celom povrsinom ...

ako se ovo resi dobija se manji efekat setanja KARDAN OK SREDJEN jedino ce se osecati praznine izmedju zglobova tojest koliko je mala vodjica istrosena u zglobovima e sad postoji i ovde varijanta kako moze da se sredi mada se bojim da je to tuch materijal i ne sme da se lupa .....

smislio sam mozda malo tackasem da udarim po vodjici da se malo stisne ali se bojim dane napravim neko sranje ....zasad sam sredio problem i posluzice

ima i druga solucija ako i dalje seta kardan posle ovoga ...moze se izvesti sledece

izbusiti prema unutrasnjosti na dva cm s jedne i s druge strane rupa identicno po fabrickim .....ubusiti za odgovarajuci saraf i uzeti ureznicu i urezati navoj ....s ovim se dobija ekstra pojacanje ali je jedini problem sto ce se vodjica skupiti 4 cm i nece moci vise da se izvuce ....a s druge strane bi trebalo napraviti novi osigurac takav materijal mozete naci u starim satovima budilnicima i produziti od fabricih za 2 cm ;) malo maste i woala //)
https://t.me/pump_upp
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: mapex duple pedale

Post by Drobac » May 3rd, 2010, 9:37 pm

gajagus wrote:u sustini onda bi mozda bilo dobro naci jos jedan feder tojest da bude dva slejva ...... tojest dva federa kako bi se onda ponasalo ...prednost ovog polozaja jesto sto su mi noge izbalansirane i dobijam pravi odaziv leve i desne pedale a u onom fabrickom polozaju sto ti kazes slave na masteru ....ne dobijam odgovarajuci odaziv......tojest ne mogu izvesti ili treba mnogo vise truda da izvedem brzinu leve noge ...opet put od noge do federa je dugacak a federi su mi identicno zavrnuti tojest zategnuti ... LR LR OK ali heel toe tehnika me muci u fabrickom polozaju ......
Na to ćeš jednostavno morati ili da se navikneš ili da počneš da sviraš 2 basa ili da kupiš neku od pedala koje nemaju apsolutno nikakvog lufta u kardanu. A još jednu stvar znam iz iskustva, kad god sam mislio da mi nešto od podešavanja pedale ne odgovara, u 90% slučajeva su bile noge te u kojima je bio problem, ne u pedali. ;)

Što se svega ostaloga tiče, lufta u takvim kardanima ima, negde više, negde manje, sumnjam da ćeš bilo kakvom prepravkom moći da ga izbegneš. Udaranjem tačkašem nećeš postići apsolutno ništa osim da ćeš da iskriviš štift, a to sigurno ne želiš. Ima tu i jedan valjkasti deo, kroz koji prolazi štift... mislim da ćeš napraviti više štete, nego koristi, ne znam da li uopšte znaš kako izgleda potpuno rastavljen zglob na kardanu od pedale.
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: mapex duple pedale

Post by CEDAPNM » May 3rd, 2010, 10:50 pm

mozes da napravis nov kardan... kupis 2 gedora kljuca, i tu imas zglobove, a ono sto ih spaja je lako na nadjes u gvozdjarama :thumbup:
We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: mapex duple pedale

Post by CEDAPNM » May 3rd, 2010, 10:51 pm

evo ti slike, ovosto je skroz dole. http://images.google.com/imgres?imgurl= ... s%3Disch:1
We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: mapex duple pedale

Post by gajagus » May 3rd, 2010, 11:07 pm

znaci ima budzatora lol ..i ja sam bravar pa mi svakavke ideje padaju na pamet ....a sto se tice zgloba mislim da je previse masivno ovo sto si stavio da vidim al u svakom slucaju dobra ideja svaka cast ..a sto se tice zgloba hehe eo sad sam pogledao ladno valjak oborenih ivica s izbusene cetri rupe i stifovi u pravu si :smor: :chears: :D
https://t.me/pump_upp
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: mapex duple pedale

Post by CEDAPNM » May 3rd, 2010, 11:31 pm

za budzenje sam uvek tu :D nema stvari koja ne moze da se nabudzi ;)
We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: mapex duple pedale

Post by gajagus » May 3rd, 2010, 11:38 pm

hehe makar kardan zavario u izvucenoj varijanti hehe ni boyg ga nece polomiti D .... jedino sto bi rekli duplu pedalu mozes i sam napraviti nije to neki pojam samo ti treba prototip ....pozajmica na nedelju dana a garantujem da bi mogao napraviti pedalu sa malo ulaganja ali sa primesama poboljsanja . radi boljeg kvaliteta jedino je problem strug ......zbog brazdi za kuglicne lezajeve ..jbg ...majstori deru aluminijum je zakon ali je pitanje kako se ponasa pod pritiskom ;) ..tojest batovi kad bi bili aluminijumski a glave recimo od odstojnika za vrata ona okrugla guma al naravno obradjena ;) .......u sustini sve se moze kad se hoce ;)
https://t.me/pump_upp
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: mapex duple pedale

Post by CEDAPNM » May 3rd, 2010, 11:41 pm

to je i moj princip, sve sto mogu da napravim ne kupujem :D a oko pravljenja pedale moze svasta da se osmisli ;)
We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
User avatar
Drobac
Supermoderator
Supermoderator
Posts: 3950
Joined: October 16th, 2007, 3:25 pm
Moj Bubanj: Sonor drums, Demon Drive pedals
Moji bendovi: Avet
Inspiracija: George Kollias
Location: Ruma

Re: mapex duple pedale

Post by Drobac » May 4th, 2010, 1:06 pm

Koliko para ćete da potrošite na to budženje, a da to funkcioniše kako treba, možete i pravu pedalu da kupite. Od gov*na pita ne biva, kaže naš narod. ;)
Mi smo stari spid metalci, do kraja ostajemo dosledni svome stilu, nemojte da nam puštate ništa, ako nije tandara, tandara, tupa, tupa, seremo vam se u muziku.
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: mapex duple pedale

Post by gajagus » May 4th, 2010, 3:20 pm

upravo tako ........nabudzis napravis i ono na kraju nije ni za k......heehe :heavy: iznerviras i zafrljacis u begejac hehe
https://t.me/pump_upp
User avatar
CEDAPNM
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 553
Joined: January 1st, 2010, 7:59 pm
Location: Svilajnac

Re: mapex duple pedale

Post by CEDAPNM » May 4th, 2010, 3:41 pm

pa nije fora da ga bas skarabudzis, ako nesto pravim, ja prvo razmislim kako ce to da izgleda i kolko ce da me kosta... lol
We'll show no mercy, we'll kill them all!!!!
User avatar
gajagus
Redovno vežba
Redovno vežba
Posts: 527
Joined: April 3rd, 2010, 1:07 am

Re: mapex duple pedale

Post by gajagus » May 4th, 2010, 5:32 pm

perfekcija rada, dobar plan ali svaki posao ne izadje uvek onako kako zamislis ...moze elegancija da bude u prvom planu a mehanika recimo bofla ...ili obrnuto
https://t.me/pump_upp
Post Reply